Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Supercyklon Amphan dorazil k Indii: Meteoroložka prozradila, jak ovlivní počasí v Česku

Supercyklon Amphan dorazil k Indii: Meteoroložka prozradila, jak ovlivní počasí v Česku
Zdroj: unsplash.com
+ Dalších 7 fotografií
počasí
Na indické a bangladéšské pobřeží dorazil cyklon Amphan, podle informací tiskových agentur až s rychlostí 190 kilometrů za hodinu. Bouře už zničila několik domů a jsou hlášeny záplavy. Redaktoři webu eXtra.cz oslovili meteoroložku Dagmar Honsovou s otázkou, zda cyklon může ovlivnit počasí i v Česku.

Ničivý cyklon Amphan už zdecimoval několik domů na pobřeží Indie a Bangladéše. Podle agentury AFP bylo do bezpečí přesunuto zhruba 2,5 milionu lidí žijících blízko bangladéšského pobřeží v nízko položených oblastech. Z některých částí Indie pak bylo evakuováno na 650 tisíc lidí.

Atmosférický tlak v oku cyklonu u hladiny moře dosahuje 937 hPa. Vznikl během uplynulém víkendu v Bengálském zálivu a k pevnině se začal přibližovat v úterý. Podle expertů si vyžádá obrovské škody na majetku a zřejmě i oběti na životech.

Cyklon a počasí v Česku

Není neobvyklé, že cyklony či hurikány daleko od Česka ovlivní i počasí u nás. Tak to ale podle meteoroložky Dagmar Honsové s cyklonem Amphanem nebude. „Amphan počasí neovlivní. Počasí v Česku maximálně ovlivní ex-hurikány z Atlantiku,“ řekla pro eXtra.cz meteoroložka.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy