Taky jste si jako malí přáli mít kouzelný prsten? Tenhle geniální vynález k tomu má hodně blízko. Zatímco meč Froda z Pána prstenů se rozzářil vždy, když byli na blízku skřeti, originální snubní prsten se rozzáří pokaždé, když je poblíž váš partner.

„Prsten nevěrníků“ navrhl americký inženýr Ben Kokes. Je vyroben z odolného titanu, do kterého jsou místo diamantů zapuštěné malé LED diody. Práce na něm prý Benovi zabrala celých pět měsíců.

„Od začátku jsem měl přesnou představu o tom, jak by to v praxi mělo vypadat, ale nevěděl jsem, jak toho dosáhnout. Pěkně dlouho jsem si nad tím lámal hlavu, ale nakonec se mi podařilo nalézt řešení,“ říká Ben. Prsten funguje na bázi magnetického pole a rozsvítí se, jakmile se vaše drahá polovička přiblíží do určité vzdálenosti.

Možností využití se pochopitelně nabízí celá řada. Například s tímto prstenem můžete zkusit požádat svoji vyvolenou o ruku – stejně jako to udělal Ben. Nebo ho použít coby „bezpečnostní systém“, který vás zavčas upozorní na to, že vaše polovička dnes dorazí domů o pár hodin dřív, než by měla. A pokud si rádi hrajete na schovávanou, nebudete už muset volat „přihořívá“.