Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Sulejmáního ostatky byly převezeny do Íránu: Rakev cestovala ekonomickou třídou s pasažéry

+ Další 4 fotografie
politika
Rakev s ostatky generála Kásima Sulejmáního byla v pondělí letecky přepravena do Teheránu. Běžně je zvykem, že je rakev uložena v nákladním prostoru. Tentokrát tomu tak nebylo. Sulejmáního rakev a další čtyři cestovaly na palubě letadla v ekonomické třídě mezi obyčejnými pasažéry.

Jeden z nejvlivnějších mužů íránského režimu generál Kásim Sulejmání byl zabit v pátek v iráckém Bagdádu americkým bezpilotním letounem. Íránští představitelé pohrozili Americe odvetou.

„Odchod Sulejmáního je hořký, ale boj bude pokračovat až do konečného vítězství a zločinci budou mít život těžší,“ uvedl v prohlášení íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí s tím, že na původce útoku čeká tvrdá odveta.

Když dochází k přepravě ostatků letadlem, je většinou běžné, že rakev cestuje v nákladním prostoru. Tentokrát tomu tak nebylo. Sulejmáního rakev cestovala s dalšími čtyřmi na palubě letadla v ekonomické třídě společně s ostatními pasažéry.

Během letu navíc na obrazovkách běželo vzpomínkové video na zesnulého generála. Kásim Sulejmání bude pohřben v rodném městě Kermán, kam by měly být v úterý převezeny jeho ostatky. Informoval o tom DailyMail.

Související články

Další články