Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Suchej únor je za dveřmi: Ověřené tipy, jak vydržet měsíc bez kapky alkoholu

Zdroj: pixabay
+ Další fotografie
Abstinence
Suchej únor spočívá v tom, že se celý měsíc nedotknete ani kapky alkoholu. Ne, ani piva, to je taky alkohol. Tak co, máte na to?

Suchej únor může být fajn věc. Jestli máte pocit, že byste měli s alkoholem brzdit, teď je ten pravý čas s tím něco udělat. Vydržet měsíc bez alkoholu ale není v Česku jednoduchá věc, proto jsme připravili návod, jak odolat pokušení.

1. Vyhýbejte se oslavám, večírkům i schůzkám

Známe to všichni, po práci zavolá kamarád, jestli nechcete skočit na jedno. A vy většinou chcete. Pátky a soboty pak bývají zasvěceny večírkům, které se zdaleka netýkají jen dvacátníků. Do víru nočního života v tyhle dny vyráží skoro celé Česko. A být venku střízlivý je prakticky nemožné.

Nejjednodušší proto je, když si v únoru tyhle aktivity z diáře vyškrtnete a než tancovat na diskotéku si doma pustíte film. To stejné platí o oslavách, kde rovněž teče alkohol pokaždé proudem. Zkuste se vymluvit, že máte chřipku a přijít prostě nemůžete.

2. Obrňte se železnou trpělivostí

Někdy to ale nejde a vy na schůzku nebo oslavu dorazit musíte. Bezpodmínečně. V takovém případě přejeme pevné nervy, protože okolí na vás bude vyvíjet tlak. Budou se ptát, proč teď nepijete. A vaše důvody nepochopí. Není to snadné, ale nasaďte si pomyslné špunty do uší a těmto provokacím se jen smějte. Jinak vás ostatní zlomí a snaha přijde vniveč.

3. Předstírejte, že pijete

I toto je možnost. Domluvte se s barmanem, aby vám místo vodky nalil vodu. Místo normálního piva jeho verzi bez alkoholu. A víno se dá nahradit třeba bezinkovým sirupem. Určitě vám nevyhoví v každém podniku, ale za zkoušku nic nedáte.

4. Vytipujte si nejvhodnější období

Mají v únoru narozeniny strýček, babička, tetička z druhého kolene a osm vašich přátel? Pak to asi nebude nejvhodnější měsíc k abstinování. Mrkněte do kalendáře a vytipujte si období třiceti dnů, kdy nikdo nic neslaví a není v plánu nic spojeného s alkoholem.

Suchej únor v alkoholovém Česku příliš úspěchu zatím nesklidil. Podle dat Ligy otevřených mužů, která za ním stojí, se v roce 2015 zapojila pouhá tisícovka lidí. Ale jak se říká, kdo nic nezkusí, nic nezažije. Třeba se vám život bez alkoholu nakonec zalíbí.

Související články

Další články