Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Suchánek o posledním setkání s Gottem: Objal mě a začal plakat, říká a popisuje mistrovy bolesti

Karel Gott.
Zdroj: Herminapress
+ Další 4 fotografie
Vzpomínky

Jiří George Suchánek (81) opět zavítal do Česka. Podnikatel a mecenáš tu byl naposledy v roce 2019, kdy proběhl pohřeb zpěváka Karla Gotta (†80). V rozhovoru pro Blesk se rozpovídal o okamžiku, kdy se s Gottem viděl naposledy. Jednalo se prý o velmi dojemný moment.

Po čtyřech letech dorazil mecenáš a podnikatel Jiří George Suchánek do Česka. Naposledy byl v rodné zemi na pohřbu legendárního zpěváka Karla Gotta, s nímž se dlouhá léta přátelil.

Suchánek chce v Česku navštívit vdovu Ivanu (47) i mistrův hrob, jak prozradil v rozhovoru pro Blesk. S Gottem se naposledy viděl v roce 2017. „To byla v Praze výstava na lodi Gott, My Life, na které jsme se byli podívat. Věděl jsem, že už na tom Karel není nejlépe, takže jsem ho nechtěl otravovat. A najednou mi zvoní telefon, na displeji se objevil František Jirásek, Kájův fotograf. Zvedl jsem hovor a říkám: Ahoj, Fando! A tam se ozval Karel a prohlásil: Ty jsi teda kamarád!“ popsal v rozhovoru.

Poslední dojemné setkání

Místo na Bertramce se však Suchánek s Gottem viděli na Proseku, kde Gottovi bydleli během rekonstrukce jejich vily. Bylo to moc milé a seděli jsme asi do půlnoci. Ivana mi pak nabízela, že mě doprovodí ven, ale Karel jí řekl, že půjde on. Rozloučili jsme se u dveří, já si zavolal výtah a on do něj najednou nastoupil a jel se mnou dolů. Vystoupili jsme na ulici a ještě dalších 40 minut jsme si povídali. Bylo něco málo po jedné hodině, on se najednou rozhlédl na obě strany, popadl mě kolem krku a začal plakat,“ nechal se slyšet podnikatel a také neudržel slzy.

„To bylo moc silné. Plakal jsem taky a Karel mi říká: Víš, Jirko, my jsme přece kamarádi, celé ty roky. Co my jsme toho zažili... Viděl jsem, že není v pořádku. Co krok, to bolesti. Tušil jsem proto, že to může být naposledy, co se vidíme,“ zakončil své vyprávění.

Suchánek žije léta v New Yorku, kam v roce 1965 emigroval, v kapse tehdy měl jen deset dolarů. V průběhu let se však vypracoval na významného mecenáše českého umění a restauratéra, který v New Yorku provozuje restauraci Zlatá Praha, jak popsal před lety pro Novinky. Suchánek působil jako americký a kanadský agent právě pro mistra Karla Gotta.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy