Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Suchánek o posledním setkání s Gottem: Objal mě a začal plakat, říká a popisuje mistrovy bolesti

Karel Gott.
Zdroj: Herminapress
+ Další 4 fotografie
Vzpomínky

Jiří George Suchánek (81) opět zavítal do Česka. Podnikatel a mecenáš tu byl naposledy v roce 2019, kdy proběhl pohřeb zpěváka Karla Gotta (†80). V rozhovoru pro Blesk se rozpovídal o okamžiku, kdy se s Gottem viděl naposledy. Jednalo se prý o velmi dojemný moment.

Po čtyřech letech dorazil mecenáš a podnikatel Jiří George Suchánek do Česka. Naposledy byl v rodné zemi na pohřbu legendárního zpěváka Karla Gotta, s nímž se dlouhá léta přátelil.

Suchánek chce v Česku navštívit vdovu Ivanu (47) i mistrův hrob, jak prozradil v rozhovoru pro Blesk. S Gottem se naposledy viděl v roce 2017. „To byla v Praze výstava na lodi Gott, My Life, na které jsme se byli podívat. Věděl jsem, že už na tom Karel není nejlépe, takže jsem ho nechtěl otravovat. A najednou mi zvoní telefon, na displeji se objevil František Jirásek, Kájův fotograf. Zvedl jsem hovor a říkám: Ahoj, Fando! A tam se ozval Karel a prohlásil: Ty jsi teda kamarád!“ popsal v rozhovoru.

Poslední dojemné setkání

Místo na Bertramce se však Suchánek s Gottem viděli na Proseku, kde Gottovi bydleli během rekonstrukce jejich vily. Bylo to moc milé a seděli jsme asi do půlnoci. Ivana mi pak nabízela, že mě doprovodí ven, ale Karel jí řekl, že půjde on. Rozloučili jsme se u dveří, já si zavolal výtah a on do něj najednou nastoupil a jel se mnou dolů. Vystoupili jsme na ulici a ještě dalších 40 minut jsme si povídali. Bylo něco málo po jedné hodině, on se najednou rozhlédl na obě strany, popadl mě kolem krku a začal plakat,“ nechal se slyšet podnikatel a také neudržel slzy.

„To bylo moc silné. Plakal jsem taky a Karel mi říká: Víš, Jirko, my jsme přece kamarádi, celé ty roky. Co my jsme toho zažili... Viděl jsem, že není v pořádku. Co krok, to bolesti. Tušil jsem proto, že to může být naposledy, co se vidíme,“ zakončil své vyprávění.

Suchánek žije léta v New Yorku, kam v roce 1965 emigroval, v kapse tehdy měl jen deset dolarů. V průběhu let se však vypracoval na významného mecenáše českého umění a restauratéra, který v New Yorku provozuje restauraci Zlatá Praha, jak popsal před lety pro Novinky. Suchánek působil jako americký a kanadský agent právě pro mistra Karla Gotta.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy