Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Stylista Leoše Mareše se obul do Čechů a ošklivých lidí: Je duševně prázdný, hodnotí ho

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
vaněk
Lze to považovat za profesní deformaci nebo znak povrchnosti? Známý stylista celebrit Filip Vaněk se v jednom z rozhovorů dost nevybíravě vyjádřil na adresu Čechů v oblasti módy a oblékání. Podle něho jsme se od poloviny devadesátých let nikam příliš neposunuli. Češi mají podle Vaňka priority úplně někde jinde, určitě ne v tom, jak se oblékají a jak působí na okolí. Stylista také přiznal, že posuzuje osoby podle vzhledu a ne podle toho, co umí nebo jak jsou výkonné. To pobouřilo velkou část lidí, kteří rozhovor s Vaňkem zaznamenali.

Filip Vaněk neobléká jenom celebrity, z nichž nejvýraznější je asi Leoš Mareš (43), ale také právníky, byznysmeny a lidi, kteří chtějí na důležitých akcích dobře vypadat. Filip se v rozhovoru pro DVTV vyjádřil o Češích jako o nepříliš dobře oblékaných lidech, kteří se sdružují radši doma se svou rodinou, než aby si užívali s přáteli „venku“.

„Za 23 let se to v Česku moc nezvedlo. Když odhlídnete od toho mikrosvěta na Praze 1, kde se to zlepšilo, ale taky to má své rezervy, a podívám se na naši republiku globálně, opravdu jsme se nikam neposunuli,“ říká Vaněk. Podle něj znamená móda pro Čecha jakési sprosté slovo, za kterým se ukrývá „povrchnost, rozmařilost a výsada bohatých, kteří to navíc někde nakradli“.

Stylista je přesvědčen, že my Češi to v sobě zkrátka nemáme. „Není to tady v těch lidech zakořeněno, třeba jako ve Španělsku nebo v Itálii. Tam i lidé, kteří mají hluboko do kapsy, chtějí dobře vypadat a hezky se oblékat,“ porovnal Čechy s jižanskými národy.

Nejvíce však diváky rozhovoru pobouřil stylistův výrok o tom, že by nikdy nezaměstnal ošklivého člověka. To už povrchností přeci jen zavání. Vaněk to ale vysvětluje tím, že v upraveném člověku vidí větší potenciál, jelikož pěkně oblečená osoba má v hlavě správné nastavení a určitou disciplínu.

„Tlustej, ošklivej člověk s mastnou pletí je nedisciplinovanej, když se nedokáže zatnout a neváží si své tělesné schránky natolik, aby o ni pečoval, tak to taky vypovídá o jeho nastavení mysli. Jsou tam proto další negativa, která by se později projevila,“ míní Vaněk.

Většina lidí si kvůli těmto výrokům udělala o stylistovi negativní obrázek. „To je ukázka naší doby, člověk, co má v hlavě prázdno a žádné rozumné hodnoty, bere měsíčně tolik, aby mohl statisíce měsíčně utratit za ohoz,“ napsal jeden z komentujících v diskuzi na sociální síti. Reagoval tak na další kontroverzní Vaňkův výrok, že za oblečení měsíčně utratí v řádech sta tisíců. „Jsou to stovky tisíc měsíčně,“ přiznal stylista. To zvedlo ze židle i moderátora, který s Vaňkem rozhovor vedl.

„Já bych nezaměstnal člověka, který soudí knihu podle obalu,“ vyjádřil svůj názor další. Podle mnoha lidí je takto nastavený člověk duševně prázdný a zamindrákovaný. „Nad takovým duševním vzduchoprázdnem je třeba umět mávnout rukou…,“ přidal svůj komentář další z diskutujících.

Související články

Další články