Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

Stylista Kája Pavlíček o poprsí Jitky Čvančarové: Nemá to jednoduché!

Zdroj: archiv
+ Dalších 21 fotografií
Rozhovor
Objevitel moderátorky a expřítelkyně Jaromíra Jágra (47) Inny Puhajkové (33), někdejší organizátor Miss Internet a jeden z nejúspěšnějších českých stylistů Kája Pavlíček (46) si aktuálně užívá sluníčka v tuniském letovisku Sousse, kam přijel s finalisty soutěže Muž roku.

Jak hodnotíš změny ve vzhledu současných finalistů a těch například před deseti lety? Je tam nějaká výrazná změna?

Změna tady určitě je. Jednak mladí muži o sebe více celkově dbají, než tomu bylo v minulosti. A základním rozdílem je hlavně úprava vlasů a vousů. V současné době jsou trendy vousy jak strniště, tak delší plnovous, což před deseti lety nebylo. Vousy se téměř nenosily. Samozřejmě i úprava vlasů prošla změnou a v současné době se nosí kratší vlasy okolo uší a delší horní část, popřípadě se vracejí delší vlasy.

Jak vnímáš finalisty letošního ročníku?

Výběr finalistů v letošním ročníku je pestrý, jsou tu vyšší, ale i vzrůstem nižší muži, hodně vysportovaní i štíhlí. A samozřejmě povahově odlišní. A díky soustředění v Tunisku pořádaného Davidem Novotným má člověk možnost poznat finalisty blíže.

Co vlastně v současné době děláš?

Dělám poradenství stylingu jak pro soukromé osoby, tak i pro firmy. Spolupořádám a moderuji akce zaměřené na módu. Také přispívám s módními trendy a informacemi do magazínu určeného pro kadeřníky.

Kolik si dokáže člověk-stylista měsíčně vydělat?

To se nedá říct jedním slovem. Liší se to podle období a akcí, ale nestěžuji si.

Vím, že jsi v minulosti kromě tvé práce hrál i v seriálu Dokonalý svět na televizi Nova. Jak pro tebe bylo těžké hrát sám sebe?

Nehrál jsem sám sebe, ale hrál jsem svou profesi…

Dobře, jak moc je seriál vzdálen realitě?

Jde o scénář, samozřejmě před kamerou jde vždy o mírnou nadsázku. Ale osobně jsem si natáčení užil a byla to pro mě velká zkušenost.

Hrála s tebou i velmi populární herečka Jitka Čvančarová, jak ji osobně hodnotíš?

Mám ji velmi rád nejen jako herečku, ale i jako člověka, se kterým se znám poměrně dlouho.

Je těžké oblékat ženu s větším poprsím, kterou Jitka rozhodně je?

Jitka je nádherná žena a její postava a hrudník k ní patří. Ženy tohoto typu mají v Česku problém, protože se obecně velmi těžko shání oblečení, které sedí právě přes prsa. Nicméně doporučuji nechat prsa vyniknout, ale nepřesáhnout hranice vulgarity. Je potřeba vhodně zvolit střih a materiál.

Co je pro stylistu v současné době nejtěžší při práci s lidmi?

V poslední době mám pocit, že jsem spíše psycholog než stylista. Většina lidí si velmi málo věří a bojí se být trošku vidět. Zahalují se do tmavých nenápadných barev a střihů, což mě osobně přijde jako velká škoda. Svým klientům doporučuji zajímavé barvy a střihy, aby jejich den byl příjemnější a pozitivnější.

Jaké jsou současné trendy v oblékání?

Už v loňském roce na podzim přišla radikální změna ve střihu oblečení, než na jakou jsme byli zvyklí. To znamená, že se pomalu upouští od úzkých elastických bokových kalhot, zvedá se výška pasu a nosí se široké nohavice. To samé platí i v případě horní části oděvu. Trika, saka, košile se nosí spíše širší a kratší. V letošní letní sezoně jsou trendy přírodní materiály a výrazné vzory. Kombinují se květy s kostkami a dalším výrazným trendem jsou barevné výšivky a vzory afrického stylu.

Související články

Další články