Styl řízení auta prozradí, jestli jste psychopat. Hudba v autě zas to, jak moc jste chudí!
Stejně jako volba auta i styl řízení vypovídá mnohé o osobnosti řidiče. V tom, jak řídíte, se ovšem odráží i vaše aktuální nálada.
S většími a silnějšími auty kromě vydržovaných paniček jezdí obvykle agresivní jedinci, kteří byli už od dětství vedeni k tomu, že právě agrese je nejlepší způsob, jak řešit konflikt. Větším autem se snaží zastrašit řidiče, ukázat, kdo je tady pánem. Dalším řidičům na silnici vysílají vzkaz, že by si neměli zahrávat. Jednoduše řečeno, nahánějí si ego
Protipólem agresivních řidičů jsou ti přehnaně opatrní. Když se může jet na dálnici 130 km/h, oni pojedou maximálně 110, a i to pro ně bude adrenalin. Hlemýždi na silnici jsou lidé opatrní na všech frontách. Drží se norem a za žádnou cenu z řady nevybočí.
Určitě se vám už někdy stalo, že jste chtěli na dálnici předjet auto, ale jeho řidič začal zrychlovat a ne a ne vás pustit. V tom případě před vámi s největší pravděpodobností jel egoista. Nafoukanec, který si neustále potřebuje být jistý v kramflecích. Pokud se mu nedaří, bacha na něj, může být i agresivní.
Pokud má výše popsaný řidič lepší auto než vy a nechce vás pustit, klidně ho nechte odjet a spíš ho politujte. Chce se cítit alespoň na chvíli lépe, protože s největší pravděpodobností má zpackaný život. Závodit v přesile údajně chtějí lidé, kteří v životě neuspěli, potřebují si zvýšit sebevědomí, a tak podvědomě hledají levné vítězství.
Určitě jste se také na silnici setkali s někým, kdo bliká, nutně potřebuje předjíždět, spěchá… takoví lidé jsou posedlí kontrolou. Jsou paličatí, houževnatí a vše musí mít pod palcem. Je to jejich obranný mechanismus.
Psychologové ale upozorňují, že na to, abyste poznali povahu člověka podle řidičského umění, je nutné s daným člověkem jet v autě hned několikrát. Schopnosti řidiče totiž ovlivňuje i aktuální nálada. Pokud někdo sedne za volant rozčílený, očekávat můžete jízdu rychlou, řidič bude roztěkaný a nejspíš i nepozorný.
Hlasitá hudba v autě značí víc peněz
Skotští vědci se pokusili vysvětlit, proč se řidiči drahých sportovních automobilů rádi projíždějí ulicemi měst s hlasitou dunící hudbou. Ti, kteří s oblibou poslouchají hlasitou hudbu, prý obvykle patří k lidem s vyššími příjmy, zatímco uklidňující hudbě dávají přednost hůře placení lidé.
Klasiku a jazz v autě poslouchají lidé kreativní, s vyšší mírou sebeúcty. Zatímco fanoušci jazzu jsou společenští, klasici jsou spíše nesmělí. Fanoušci hip hopu a rocku jsou otevření, společenští a mají rebelské sklony. Posluchači opery bývají bohatí a mají dobré vzdělání. Pokud si v autě pouštíte country, jste pilní a nesmělí, jestli dáváte přednost indie scéně, podle vědců ze skotské Heriot-Wattovy univerzity nebudete zrovna milí a měli byste něco dělat se sebeúctou a sebevědomím.