Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Studujete na zkoušky? Tohle je nová metoda, jak zajistit, abyste při učení neusnuli! Číňané si přivazují vlasy ke stropu!

Kluci s krátkými vlasy mají smůlu…
Zdroj: Weibo

Tohle je vlastně tak jednoduché, jasné a geniální, že si člověk říká, jak je možné, že ho to nenapadlo už dávno. V Číně se stala totálně virální nová technika, jak neusínat při studiu na zkoušky. Ačkoli slovo „nová“ sem tak úplně nepatří. Používala se už ve středověku!

Funguje to naprosto jednoduše. Nechcete usnout při učení se? Musíte mít dlouhé vlasy, ty si pak kolíčky přichytíte za něco ve výšce, a pokud by se vám náhle stalo, že začnete nevědomky usínat, zatahá vás to za vlasy a vy se zase pěkně probudíte. Jak říkáme: geniální, jednoduché a funkční.

Celý fenomén se rozšířil díky dvěma dívkám – dvacetileté Chen Tang a její jednadvacetileté spolubydlící Huang Lu, které studují zemědělskou vysokou školu. Snažily se najít způsob, jak zůstat celou noc vzhůru kvůli učení. Používaly samozřejmě klasické metody jako hodně kofeinu, zimu v místnosti nebo čas od času provést pár kliků. To jim ale nestačilo, a tak se podívaly do historických knížek.

Tam našly zmínku o čínských vzdělancích, kteří používali pro studium poněkud extrémní metody. Jedna byla, že se píchali do těla jehlou pokaždé, když se začali cítit unavení. Druhou metodou bylo přivazování vlasů do výšky. Dívky celkem pochopitelně zvolily raději druhou možnost.

Kluci, kteří nemají dlouhé vlasy, budou muset holt používat tu jehlu…

Související články

Další články