Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Studie odhalila nejděsivější horor všech dob: Máte odvahu se na něj podívat?

Studie odhalila nejděsivější horor všech dob: Máte odvahu se na něj podívat?
Zdroj: Summit Entertainment
+ Dalších 5 fotografií
experiment
Společnost Broadband Choices shromáždila 50 filmových nadšenců, aby provedla nevídaný experiment. Dobrovolníci zhlédli celkem 35 hororů, o kterých se mluví jako o mistrovských kouscích žánru. Během celkem 120 hodin strávených u televize jim byla měřena tepová frekvence a bylo odhaleno, jaký horor je skutečně ten nejděsivější. Máte odvahu se na něj podívat?

Už dlouhá léta se hororoví fanoušci dohadují, který z mnoha legendárních filmů tohoto žánru je tím nejděsivějším. Na tuto otázku sice nejednou odpovídali kritici, je ale známo, že s jejich názory se diváci často neztotožňují. Společnost Broadband Choices proto vytvořila experiment, který konečně přinesl uspokojivou odpověď.

Celkem 50 dobrovolníkům bylo přehráno 35 slavných hororových filmů a u jejich sledování jim byla měřena tepová frekvence. Lidé různého věku, národností i pohlaví tak svým vlastním srdcem rozhodovali o tom, jaký horor je nejstrašidelnější.

Na obrazovkách byly promítány snímky, jako například Kruh, Tiché místo, Vymítač ďábla či Vřískot a mnoho dalších. Monitory ukázaly, že film, u kterého se lidé děsili nejvíc, byl Sinister z roku 2012. V něm Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásky, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí.

Žebříček

Nejen, že experiment odhalil nejděsivější horor, ale ukázal i další v pořadí. Sinister byl následován filmy Insidious, V zajetí démonů, Děsivé dědictví, Paranormal Activity a Neutečeš. Naopak nejméně diváky vyděsil film Konkurs, za kterým následují kousky jako Osvícení, Přichází Satan a Wolf Creek.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy