Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Studentům se u přijímaček dařilo lépe než loni: Cermat prozradil, co žákům pomohlo

Studentům se u přijímaček dařilo lépe než loni: Cermat prozradil, co žákům pomohlo
Zdroj: unsplash.com
Přijímačky na střední školy
Uchazeči v průběhu minulého týdne skládali přijímací zkoušky na střední školy. Nyní už ředitelé středních škol znají výsledky jednotných přijímacích zkoušek. Žáci byli podle výsledků úspěšnější než studenti v minulém roce.

Letos přijímačky na čtyřleté obory středních škol skládalo přes 66 tisíc deváťáků. Zkoušky probíhaly minulý týden a nyní už jsou známé výsledky. Studentům se letos opravdu dařilo, protože výsledky dopadly lépe než u loňských předchůdců.

"V porovnání s výsledky loňských testů jednotné přijímací zkoušky došlo u čtyřletých i víceletých oborů ke zvýšení průměrného procentního skóru, v případě osmiletých gymnázií bylo zvýšení výrazné," píše se v tiskové zprávě Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat).

Žáci měli lepší výsledky podle Cermatu, jež didaktické testy připravuje, kvůli tomu, že došlo k uzavření škol a studenti tak měli doma větší prostor pro intenzivnější přípravu na přijímačky.

Studenti průměrně dosáhli v testu z češtiny procentního skóru 60,2 %, u zkoušky z matematiky pak získali skór 43,9 %. Úplně nejlepší výsledky měli uchazeči o čtyřletá gymnázia. Naopak nejhůře dopadli kandidáti na obory nástavbového studia.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy