Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Studentovi zbývalo jen 30 minut života! V mozku měl totiž červa!

Červ v mozku. (Ilustrační foto)
Zdroj: youtube.com
Těžko uvěřitelný příběh si prožil student Luis Ortiz z Kalifornie. Bolela ho hlava, ale příliš to neřešil. Jenže bolest se stupňovala, a tak musel do nemocnice. To, co mu řekli doktoři, mu připadalo jako z hororu! V mozku mu našli červa, který ho málem zabil!

Začalo to opravdu nevinně. Klasická bolest hlavy, které moc pozornosti Luis Ortiz nevěnoval. Měl za to, že jen strávil víc času na sluníčku a pravděpodobně má úpal.

Jenže kéž by to jen ten úpal byl! Bolest během dne vygradovala natolik, že si poslední okamžiky před odvozem do nemocnice skoro nepamatuje. Luisova matka popsala deníku Napa Valley Register, že byl její syn značně dezorientovaný a zvracel. Následoval proto rychlý odvoz do nemocnice.

Luisův stav se po příjezdu na ambulanci rapidně zhoršil a upadl do kómatu. Lékaři na nic nečekali a provedli všechny možné testy a snímek hlavy. To, co je čekalo na rentgenovém snímku, rozdýchávali ještě dlouho poté! Student měl v mozku tasemnici.

Ta blokovala přívod vody do některých částí mozku, vytvořila cystu, a proto ta bolest a následný kolaps, popsal situaci doktor Soren Sigel, který provedl operaci.

Zákrok byl nevyhnutelný, šlo o minuty! Červa ven z mozku dostali pomocí endoskopu.

Tasemnici vytáhli malou dírkou nad obočím. Byla dlouhá dva milimetry! Příběh má sice šťastný konec, ale podle lékařů mohl přijít Luis o život. Chybělo pouhých 30 minut! Bylo to opravdu za vteřinu dvanáct.

Luis je moc vděčný doktorům, že mu zachránili život. Jediné následky, které ho zatím ještě provázejí, je zhoršená paměť.

„Byl jsem z té zprávy naprosto v šoku! Těžko se dá věřit něčemu takovému. Když vám někdo sdělí, že máte v mozku tasemnici, myslíte si, že si dělá srandu. Jenže tohle byla skutečnost. Buďte proto na sebe opatrní, a jestli se vám bude zdát, že s vámi není něco v pořádku, neodkládejte návštěvu doktora! Může vám to zachránit život,“ říká Luis ke svému příběhu na závěr.

Tasemnice se do těla může dostat z kontaminované potravy, vody nebo při zanedbané hygieně. Nejčastější výskyt je ve střevech. Ve výjimečných případech se může dostat až do mozku. Nemoc se nazývá cysticerkóza a ročně na ni zemře až 50 tisíc lidí po celém světě.

Související články

Další články