Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Studentku (19) málem zabil tampon. Tohle se může stát i vám!

Dívka málem zemřela kvůli obyčejnému tamponu.
Zdroj: instagram.com
O syndromu toxického šoku slyšel snad každý, ale málokdo si umí představit, co to znamená. Studentka Katrina Shelton (19) právě kvůli tamponu málem zemřela a teď se všechny ženy snaží před jeho užíváním varovat.

Studentka Katrina Shelton si před třemi lety jako každá druhá žena zavedla menstruační tampon. To ještě ale netušila, že ji to málem bude stát život. Za několik hodin se jí udělalo špatně a musela si pro ni přijet matka. Celé odpoledne prospala a myslela si, že na ni jen leze chřipka nebo že to má z menstruace.

Další den už se cítila dobře, tak šla do školy. Jenže celé se to opakovalo a bylo to ještě horší. Dívka zvracela, a tak musela jet rychle k doktorovi. Tak jí opravdu řekl lékař, že má chřipku, a poslal ji domů.

Jenže její stav se začal rapidně zhoršovat. „Probudila jsem se a nemohla pohnout pravou stranou těla. Nezvedla jsem ruce ani nohy, prostě nic. Začala jsem strašně křičet,“ řekla studentka, která dostala otravu ze zavedeného tamponu a rozjel se u ní syndrom toxického šoku. Dívka omdlela v koupelně a matka ji odvezla na pohotovost. Bylo to s ní tak vážné, že rodinu připravovali na nejhorší.

Katrině přestávaly pracovat životně důležité orgány a bojovala o svůj život. Lékaři jí nedávali velké naděje na přežití. Rodina se chystala na nejhorší. Naštěstí dívka zabojovala a podařilo se ji stabilizovat. Nakonec byla převezena na JIP, kde se čekalo, co se bude dít. Lékaři ale pořád netušili, co dívce je. Nakonec zjistili, že jde o syndrom toxického šoku. Může ho způsobit stafylokok nebo streptokok, který se dostane do krevního oběhu.

„Už nikdy nebudu používat tampony. I když samozřejmě vím, že jsou na nich varovné štítky, prostě vás to nenapadne a říkáte si, že vás se to netýká,“ řekla Katrina. Naštěstí všechno dobře dopadlo a Katrina je zdravá. Jenže takové štěstí mít vůbec nemusela.

Související články

Další články