Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Studentka zažalovala pražskou školu, protože nemůže nosit hidžáb!

Svůj problém hnala až k soudu.
Zdroj: Facebook.com
Střední zdravotnická škola v Praze 10 nepovolila mladé studentce nosit hidžáb, ta se rozhodla na školu podat žalobu. Škola problém řešila v roce 2013, kdy ze školy odešly dvě muslimské studentky. Těch se tehdy zastala ombudsmanka Anna Šabatová, protože chování považovala za diskriminaci.

Na portále novinky.cz se objevila informace o žalobě muslimské studentky na střední zdravotnickou školu v Praze 10. Dívku zastupuje právní zástupkyně Radka Korbelová Dohnalová, která doufá, že škole prokáže diskriminační chování. Sama právnička potvrdila, že žaloba byla podána na začátku roku Obvodnímu soudu pro Prahu 10, ovšem jednání nebylo dosud nařízeno.

Škola si nepřála, aby muslimské dívky nosily do školy šátek zakrývající vlasy a krk. Důvodem bylo, že škola nedovoluje nosit při vyučování pokrývku hlavy. Ombudsmanka se tehdy tvrdě postavila proti a nařízení školy považovala za důkaz nepřímé diskriminace. Veřejná zástupkyně práv tvrdí, že šátek je projevem náboženství a řád školy odporuje ústavnímu pořádku České republiky, školskému i antidiskrimi­načnímu zákonu.

Celý případ vyvolal vlnu vášnivých diskusí. Východisko je zatím takové, že rada střední zdravotnické školy v roce 2014 sice řád upravila, ovšem pokrývka hlavy se povolila pouze z náboženských důvodů.

Související články

Další články