Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Studentka žalovala školu v Česku, že jí zakázala nosit hidžáb. Soud se jí vysmál, že je úplně mimo!

Jak rozhodl soud?
Dívka ze Somálska žalovala střední zdravotnickou školu v Praze, protože jí zakázala nosit hidžáb. Po škole chtěla omluvu a odškodnění 60 tisíc korun. Soud její žalobu smetl ze stolu.

Střední zdravotnická škola v Praze zakázala somálské studentce Ayan Jamaal Ahmednuur nosit hidžáb. Studentka ji žalovala a požadovala omluvu a 60 tisíc korun. Trvala na tom, že jí ředitelka nepovolila nosit ve škole šátek, a tak musela ze školy odejít. Škola ale takovou verzi odmítá, šátek prý měla sundat jen při ošetřovatelské praxi.

Podle Obvodního soudu pro Prahu 10 se škola diskriminace nedopustila, žalobu tak somálské azylantce zamítl. Ředitelka školy Ivanka Kohoutová považuje celou kauzu za absurdní. Dívka totiž po zahájení školního roku nepředložila požadované povolení k pobytu.

„Je hezké, že média konečně vzala na vědomí, že žalována byla škola. Ředitelce Kohoutové nehrozilo vůbec nic,“ shrnul právník Hasenkopf na svém Facebooku. „Takže nošením hidžábu se soud vůbec nezabýval. Celý proces byl o něčem úplně jiném,“ dodal. Podle právníka Kohoutové se Ahmednuur nikdy nestala studentkou školy, a tak ji nemohli diskriminovat.

Související články

Další články