Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Studentka (†18) obvinila ředitele školy z obtěžování: Jeho přívrženci ji polili benzínem a upálili zaživa!

Zdroj: extra.cz
vražda
Odporná vražda otřásla Bangladéší. Osmnáctiletá Nusrat Jahan Rafi byla upálena poté, co podala na ředitele školy trestní oznámení kvůli sexuálnímu obtěžování a odmítla ho stáhnout. Nusrat po čtyřech dnech v nemocnici zemřela, jejího pohřbu se zúčastnilo na desítky tisíc lidí.

Psal se konec března, když osmnáctiletá Nusrat Jahan Rafi podala trestní oznámení proti řediteli její školy, který ji měl opakovaně sexuálně obtěžovat. Když ho policie zatkla, jeho příznivci se rozzuřili a zastala se ho i řada vlivných politiků.

Dne 6. dubna byla Nusrat vylákána na střechu budovy školy, kde jí maskovaní muži řekli, aby trestní oznámení stáhla. To však odmítla a tak byla útočníky spoutána, polita benzínem a následně zapálena. Utrpěla popáleniny na 80 procentech těla a 4 dny po odporném útoku v nemocnici zemřela.

V konzervativní zemi, jakou Bangladéš je, jsou ženami a dívkami podobné zločiny nahlašovány jen minimálně. I proto se na pohřbu Nusrat sešlo na desetitisíce lidí, kteří chtěli poukázat na zanedbávání obětí sexuálních útoků. Premiérka Hasina Wajid rodině zesnulé dívky slíbila, že pachatelé trestu neuniknou. V souvislosti s vraždou bylo zatčeno 17 lidí, kromě ředitele školy i několik studentů. Upálení Nusrat měl nařídit sám ředitel.

Související články

Další články