Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Studenti uspořádali na koleji v Praze zakázaný večírek: Kvůli tomu se začal šířit koronavirus

Zdroj:
+ Další 3 fotografie
Koronavirus
Ne každý si uvědomuje, jak závažná je aktuální situace. Na jedné z pražských studentských kolejí se z pondělí na úterý konal večírek, kterého se zúčastnilo přes 30 studentů i přesto, že v Česku platí zákaz shromažďování. Kvůli tomu se zřejmě na kolejích ČZU začal šířit koronavirus.

Kvůli nebezpečnému koronaviru je v České republice vyhlášen nouzový stav Vláda přijímá speciální opatření, aby se zabránilo šíření nákazy. Jedním z nich je také zákaz shromažďování. Navzdory tomu se převážně zahraniční studenti programu Erasmus rozhodli uspořádat večírek, na kterém se sešlo kolem 30 lidí.

Celou situaci ohledně koronaviru sledujte online zde.

Oslava se konala na studentských kolejích Větrník v Praze. "Bohužel na koleji Na Větrníku opravdu došlo přes víkend, ale zejména v noci ze 16. března na 17. března, na Bloku III k velké party zahraničních studentů Erasmus. Studenti neuposlechli ani výzvy městské policie," řekl mluvčí Univerzity Karlovy Václav Hájek. "Oslav se účastnilo přibližně 30 až 40 studentů ubytovaných na tomto bloku," dodal.

Podobné večírky se konaly i na kolejích České zemědělské univerzity v Praze (ČZU). Z informací na webu školy vyplývá, že právě kvůli večírkům se mezi ubytovanými začala šířit nákaza Covid-19

Související články

Další články