Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Studenti středních škol se mohou radovat: Povinná maturita z matematiky nebude

zrušení
Povinná maturitní zkouška z matematiky strašila velké množství studentů středních škol. Nyní to ale vypadá, že ji maturanti vůbec nebudou muset skládat. Vláda podpořila zrušení plánu, podle kterého měli z matematiky povinně maturovat gymnazisté a studenti lyceí. Změna čeká i slohové práce a ústní zkoušky, které by od příštího roku měly být znovu v režii škol.

Ministr školství Robert Plaga podle serveru TN.cz podporu zrušení návrhu na povinnou maturitu z matematiky odůvodnil. „Rozhodně to neznamená, že by matematika nebyla důležitá, její výuka zůstává zachována, testována je rovněž těžší státní maturita z ní. Ale jde o to, aby byla zachována volba studentů mezi cizím jazykem a matematikou,“ u­vedl.

Novela školského zákona obsahuje i návrh, podle něhož by od školního roku 2020/2021 měly ústní a písemné zkoušky z českého a cizího jazyka přejít opět pod režii škol. Stát by tak nadále měl kontrolu jen nad didaktickými testy.

Novela by měla být projednána ve zrychleném řízení. „Je důležité, aby Sněmovna zaujala jasné stanovisko a ta nejistota, která u studentů a rodičů teď panuje, byla odstraněna,“ uvedl ministr. Podle ministerstva nejsou studenti na povinnou maturitu z matematiky připravení, letos v ní neuspělo více než 15% maturantů.

Související články

Další články