Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Studenti stávkují po celém Česku: Protestují proti Babišovi a vládě bez důvěry

‏
+ Další fotografie
Studenti středních a vysokých škol po celém Česku dnes v poledne protestovali. Výstražná stávka, kterou vyhlásili studenti Akademie múzických umění (DAMU) na Facebooku, má být zdviženým prstem za dodržování ústavních zvyklostí. Zapojilo se na 300 škol.

„Studentská výstražná stávka je svolána za účelem obrany ústavních hodnot. Domníváme se, že ústavní zvyklosti a hodnoty jsou dlouhodobě porušovány, konkrétně například tím, že vláda v demisi bez důvěry Sněmovny má téměř neomezeně dlouhou dobu a volné pravomoci navzdory tomu, jaké dříve byly zvyklosti," uvedli organizátoři stávky z DAMU na Facebooku.

Dále se studenti nehodlají smířit s tím, že by předsedou vlády byl Andrej Babiš (63). Vadí jim, že je momentálně trestně stíhaný. Nelíbí se jim ani urážení novinářů ze strany prezidenta Miloše Zemana (73), stejně jako jeho útoky na veřejnoprávní média, jež považují za útok na svobodu slova.

Do akce se zapojilo na 300 škol. Některé vyhlásily polední pauzu, jiné budou po studentech, kteří se do stávky zapojili, požadovat omluvenku.

Nejpočetnější protest se sešel v Praze, stávkovali zejména studenti Univerzity Karlovy. Velký ohlas ale měla stávka i v Brně, kde se na náměstí Svobody sešly tisíce lidí. Podobně to vypadalo i v dalších velkých krajských městech.

Mohlo by vás zajímat

Další články