Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Studenti chystají barikády kvůli vynikajícímu nápadu: Hymnu k výročí Prahy má složit "nácek" Landa! Bude občanská válka?

Studenti chystají barikády kvůli vynikajícímu nápadu: Hymnu k výročí Prahy má složit "nácek" Landa! Bude občanská válka?
Zdroj: profimedia.cz, archiv
+ Další fotografie
Nebohý Daniel Landa bude asi až do konce života platit daň za mladickou nerozvážnost v podobě založení skupiny Orlík, ze které byli sice vydření všichni dnešní čtyřicátníci, ale měla, pravda, trošku rasistické a xenofobní texty. Jen co rozdýchal vyhazov z poroty soutěže Miss Tatoo, tak partička prudičů z jakéhosi studentského spolku na UK aktuálně protestuje proti nápadu pražské radnice svěřit Žitovi 44 hymnu města.

Karlu IV. bude příští rok kulatých sedm set let, což je tak významné životní jubileum (tohoto věku se dožila pouze herečka Květa Fialová a atakuje jej Slovenka Zdena Studénková), že speciálně k této příležitosti otevře město v domě U Zlatého prstenu muzeum!

Několik měsíců trvající oslavy si podle radnice zaslouží hymnu, a protože když se řekne "stát", "národ", "čest", "právo", "Vyšehrad" nebo "rallye", každému to evokuje zpěváka, herce, kejklíře a tribuna lidu Daniela Landu (46), bylo tudíž logické, že úkol složit a otextovat song dostal právě Landa

Státnický úkol mu svěřil radní pro kulturu hl. m. Jan Wolf z KDU-ČSL (?!!), který minulý týden dostal na stůl Landův první nástřel a byl spokojen. Nespokojení jsou ovšem intelektuálové a mravokárci z řad studenstva Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

„Velmi nás znepokojila informace, že by měl Daniel Landa skládat „hymnu“ k výročí narození císaře Svaté říše římské Karla IV. Daniel Landa je známý svým blízkým vztahem ke krajní nacionalistické pravici. Byl hlavní postavou skupiny Orlík, jejíž texty byly v té době otevřeně nesnášenlivé a rasistické. Od této skupiny se stále neodstřihl, jak se někde tvrdí,“ argumentuje předseda celého kroužku Daniel Ort, který se rozhodl upozornit na sebe a osazenstvo klubovny rovnou otevřeným dopisem na pražskou radnici.

Ten zveřejnil na dodnes dost opuštěném facebookovém profilu spolku, který má rázem tisíc pět set fanoušků, což je asi tak tisíckrát méně, než má fanoušků Landa.

"Je smutné, že 70 let po hrůzách, které etnický nacionalismus způsobil, etnický nacionalista skládá písně pro pražský magistrát,“ hřmí na závěr Ort a zdá se, že lidovecký radní ve strachu ze šprtů tutově vyměkne a od nápadu ustoupí. Vsadíte se?

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy