Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Stromeček na Staromáku už svítí: Praha má zase nejkrásnější vánoční trhy

Zdroj: eXtra.cz, Facebook a Instagram
+ Dalších 5 fotografií
vánoční trhy
Letošní vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze začaly už v sobotu 30. listopadu. S úderem půl páté byl rozsvícen strom, který je ozdobou tradičního místa svátečních oslav. Smrk ztepilý do metropole přivezli ze Semil na Liberecku, po ukotvení dosahuje úctyhodné výšky 22 metrů. O zahájení byl enormní zájem, trvalo desítky minut se na náměstí dostat.

Vánoční strom přivezli na pražské Staroměstské náměstí pět dní předem. Ze Semil v Libereckém kraji ho do stověžaté přepravil speciální 29metrový americký tahač.

Slavnostního rozsvícení se v sobotu ujal primátor hlavního města Zdeněk Hřib (za Piráty). Staromák se pravidelně umisťuje v žebříčcích nejkrásnějších vánočních trhů světa a ani letos rozhodně není bez šancí.

Stromeček svítí od půl páté, už dvě hodiny dopředu ale na Staromák proudily davy lidí. Ve všech uličkách vedoucích na náměstí se tvořily fronty.

Trhy tam tradičně potrvají až do 6. ledna, stejně jako na nedalekém Václavském náměstí. Naopak na náměstí Republiky trhovci zavřou už 30. prosince.

Mohlo by vás zajímat

Další články