Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Strojvůdce červenou v Českém Brodu nepřehlédl: Nejdřív zastavil, pak se opět rozjel, mohl jet až 87 km/h

Strojvůdce červenou v Českém Brodu nepřehlédl: Nejdřív zastavil, pak se opět rozjel, mohl jet až 87 km/h
Zdroj: HZS Středočeského kraje
+ Dalších 10 fotografií
rychlost jízdy
Srážka vlaků u Českého Brodu je stále vyšetřována. Strojvedoucí měl projet návěstidlo Stůj a narazil do poštovního vlaku. Sám při nehodě zemřel. Strojvedoucí mohl jet rychlostí až 87 kilometrů v hodině a chvíli před výjezdem měl na červené stát.

Na rychlost jedoucího osobního vlaku, který v úterý narazil do poštovního vlaku, upozornil web zdopravy.cz. V době nárazu měla být rychlost 67 kilometrů v hodině, avšak je možné, že při jízdě se rychlost vyšplhala až na 87 km/h. Ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček přišel ve středu s tím, že strojvůdce zastavil na červenou a pak se znovu rozjel.

Tím by se vyloučila možnost, že by strojvedoucí vlaku návěstidlo Stůj přehlédl. Měl však uzpůsobit rychlost jízdy tak, aby byl schopen vlak zastavit včas, kdyby před sebou viděl jinou soupravu. "Strojvůdce byl zastaven, znovu se rozjel. V rychlosti 60 až 70 kilometrů v hodině narazil do poštovního vlaku, který nebyl zabrzděn, před sebou ho ještě tlačil," uvedl ministr.

Nebýt odbrzděného vlaku, škoda by byla větší

Poštovní vlak se v tu chvíli chystal na to, aby vyrazil na cestu, takže byl odbrzděn. Být tomu naopak, škoda by byla mnohem větší a vážnější. Naštěstí se tak nestalo, zraněných je však přes 30 a z toho čtyři jsou ve vážném stavu. Strojvedoucí při nehodě bohužel zemřel. Proč jel vlak tak rychle, je stále předmětem vyšetřování. Škoda byla vyčíslena na 45 milionů korun.

Čtyřicetiletý strojvůdce měl před třemi lety zabránit srážce s jiným vlakem, když rychle zareagoval a zastavil včas. Soupravy od sebe byly 45 metrů, čímž byla strašlivá nehoda odvrácena. V té době byl strojvedoucí dokonce oceněn za své počínání. Takové štěstí tentokrát neměl a v úterý zemřel zaklíněný ve své kabině, hasiči ho našli až po evakuaci všech cestujících.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy