Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Štroffeková se na Miss Earth vypraví v rudých luxusních šatech. Značka? Vlastenectví

Adéla Štroffeková se na Miss Earth vypraví v modelu Beaty Rajské
Zdroj: České Miss Essens, Anna Koniaeva se souhlasem
+ Další 2 fotografie
Žhavá rudá

Módní návrhářka Beata Rajská (59) je nejen na české módní scéně pojmem. Není se čemu divit, že v modelu z její dílny ozdobí finále světové soutěže krásy finalistka České Miss Adéla Stroffeková - na finále Miss Earth oblékne kostým, který je inspirován českým granátem.

Miss Earth se blíží

Není mnoho národů, které se mohou pochlubit tím, že je nějaký drahý kámen spojován s jejich identitou tak, jako je granát spjat s Českou republikou. Ten je prostě nepopiratelně naším pokladem.

"Nachází se pouze na území Českého středohoří a je specifický pro své rudé zbarvení (barvu holubí krve). Právě to jsme přenesli i do národního kostýmu. Šaty navrhla Beata Rajská, korunku na základě celkového návrhu kroje vytvořila Anna Škarda a její značka Carbickova Crowns,“ prozradila produkce České Miss Essens ke kostýmu finalistky České Miss Adély Stroffekové. Ta se vypraví na finále Miss Earth celá ve vášnivě rudé.

Rýžování českých granátů přitom sahá až do daleké historie, zmínky můžeme najít už v pravěku. Nejčastějším způsobem, jak bylo možné české granáty získat, je sběr z polí, což se také hojně využívalo ve středověku. Dnes už je to však neefektivní, mnohem účinnější je povrchová těžba. I historický kontext tak dokazuje, že Štroffekovou budou zdobit opravdu jedinečné šperky.

Kvůli koronaviru proběhne soutěž online

Dalším unikátním a jedinečným skvostem bude korunka. Ta je obdivuhodným uměleckým dílem, které je zdobené červenými diamanty tak, aby podtrhlo symboliku národního kroje.

"Je nádherná. Také šaty jsou opravdu krásné, cítím se v nich velmi dobře,“ svěřila se Adéla pro naši redakci. I když soutěž letos kvůli pandemii koronaviru a restriktivním opatřením proběhne distanční formou, krásná blondýnka nic nepodceňuje.

"Být na takové soutěži je pro mě velkou ctí a splněným snem. Přestože vše proběhne online, příprav je spousta. Pravidelně musíme vedení soutěže posílat rozhovory a videa,“ prozradila něco ze zákulisí dívka, která studuje Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, hraje na klavír a zajímá se o environmentální témata. Modelka si i proto nemůže vynachválit tým, který jí se vším pomáhá.

"Naposledy jsme točili a fotili právě kostým od Beaty Rajské. Moc se těším, jak bude soutěž pokračovat, budu se snažit reprezentovat Českou republiku, jak nejlépe dovedu,“ slíbila.

Související články

Další články