Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Střípky z maskérny Slunečné: Největší šampon je Marek Lambora, bez laku se nehne

Marek Lambora hraje Janka Linharta.
Zdroj: TV Prima
+ Dalších 8 fotografií
zákulisí
Hlavní hvězda seriálu má vždy ten největší servis – tak to prostě musí být. Je to nepsané pravidlo, které se dodržuje léta. V okamžiku, kdy Eva Burešová dosedne v ateliérech seriálu Slunečná do křesla v maskérně, trvá zhruba 45 minut, než se promění v Týnu Popelkovou. O co méně si může dovolit na základě charakteru své postavy, tedy například výrazné líčení, o to víc si užívá kreativních účesů. A kdo z mužů si podle maskérky dává na účesu nejvíc záležet?

„Celkem jsme pro Evu zatím vymysleli deset účesů, které se střídají. To je nejvíc, žádná jiná postava v seriálu jich víc nemá,“ prozrazuje hlavní maskérka seriálu Karolína Táborská. „Jedno z důležitých slov o tom, jak bude Eva v seriálu vypadat, má i režisér. I s ním probíhá diskuze a účesy se různě střídají, aby nebyla před kamerou například stále v šátku s drdolem nebo zase jen v copech,“ prozrazuje maskérka.

Frčí šátky

Hlavní hrdinka má do toho samozřejmě také co mluvit, a pokud se jí účes nelíbí, předělá se. To se ale zatím ještě nestalo. „Eva má dlouhé vlnité vlasy a dá se z nich učesat v podstatě cokoli. Jediné, čemu se vyhýbáme, jsou uhlazené drdoly, to se k Týně moc nehodí. Přece jen je to holka ze statku, a tak nejvíc frčí šátky na hlavě.“ Občas padne volba i na rozpuštěné vlasy, ale takových variant je málo. „Musím to udělat tak, že to vypadá, že má vlasy rozpuštěné, ale ve finále je má stažené pomocí dvou pramenů, aby jí nepadaly do obličeje,“ vzpomíná Karolína, která vymýšlela také svatební účes pro Týnu.

Svatební účes

„Chtěla jsem, aby to bylo hodně v boho stylu. Udělal se jí tak volný drdol, který byl ale zároveň upravený. Navlněné vlasy se tak sepnuly a přidal se závoj.“ Maskérská práce nese i svá úskalí a nejméně mají maskéři v oblibě, když přijdou herečky s čerstvě umytými vlasy. Účes zkrátka nedrží. „Vlasy hodně kloužou a Eva je má velice jemné. Pomáháme si tak tupírováním a vlněním, vlasy pak krásně drží v jakémkoli drdolu a copu. A ten francouzský je u dam v maskérně hodně oblíbený,“ prozrazuje Karolína Táborská, jejíž práci mohou fanoušci sledovat na Instagramu pod jménem k.t._makeup

Změna jedině s parukou

Přemýšlet se musí i nad tím, aby se účesy daly snadno přečesat mezi jednotlivými díly. Z culíku se tak třeba záhy stane drdol. „Naposledy jsem vymyslela nový účes. Říkáme tomu twist a je to cop, do kterého je zapletený šátek. Je to jednoduché, jako všechno ostatní, aby se to mohlo rychle předělávat, když je potřeba.“ Jakmile se herečka upíše seriálu, na vlasy se nesmí sahat. Platí zákaz barvení, velkého zkracování a experimentování.

Eva to řeší tak, že zkrátka sáhne po parukách, které v civilu občas nosí. „Barvit se nesmí, má svůj přirozený odstín a zkrátit vlasy může, jen když je potřeba oživit účes. A to je většinou o pár centimetrů.“

Lambora nedá bez laku ani ránu

Nejen dámy jsou návštěvnicemi maskérny, tento krok musí podstupovat i pánové. Těm dříve narozeným to nedělá dobře. Vydrží nános make-upu, ale jakmile sáhnete na vlasy a vezmete do ruky lak, už se ošívají. „Chtějí být co nejrychleji z maskérny pryč, neradi tu tráví čas,“ přiznává s úsměvem hlavní maskérka a prozrazuje, že Marek Lambora je toho pravým opakem. „Ten se bez maskérny nehne a kdyby si mohl lak na vlasy připásat k opasku jako kovboj, udělá to. Musím ale prozradit, že má hodně těžké vlasy, které špatně drží. Je to takové složitější,“ uzavírá hlavní maskérka.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy