Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Střídání prezidentů a jejich drahých poloviček: Jill Biden je první dámou po Melanii Trump

Melania Trump je mladší, Jill zase chytřejší.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
POROVNÁNÍ
Spojené státy prošly předáním moci, místo kontroverzního Donalda Trumpa (74) nastupuje Joe Biden (78). Z Bílého domu spolu s ním zmizela sice exoticky krásná, ale jinak vysmívaná i litovaná Melania Trumpová (50), některými označovaná i za oběť. Tu nahradí Jill Bidenová. Jaká byla Melania a kdo je o 19 let starší žena, která ji nahradila ve funkci první dámy?

Melania Trumpová se nikdy nenaučila anglicky

Melania Trumpová je původem Slovinka, bývalá modelka, která ve Státech žije trvale posledních dvacet let, podle jejích veřejných vystoupení se jí ale úplně nepovedlo vypilovat si angličtinu a nezbavila se extrémního přízvuku.

Před šestnácti lety si vzala Donalda Trumpa, po jeho boku se ale objevovala už v roce 1999. Seznámili se o rok dřív na Fashion Weeku, kde ji miliardář okouzlil.

V roce 2006 porodila syna Barrona, který tolik bavil svými dětskými unuděnými výrazy na inauguraci v roce 2017.

Skandál s ukradeným projevem

Během prezidentování Donalda Trumpa se na Melanii často zaměřili novináři. Došlo i k aféře, když se část jejího proslovu ukázala jako ukradená od předchůdkyně Michelle Obamové

I jinak to měla těžké. Po její předchůdkyni, která byla jasným vzorem hodným následování pro miliony žen a dívek po celém světě (tzv. role model) obzvlášť. Nezbývalo než reprezentovat svým vzhledem. Melania měla ale ten problém, že se neumí tvářit a často tak, možná nespravedlivě, působila namyšleně až zle.

Někdy ale měla média o první dámu obavy. Bývalý prezident neumí dát najevo veřejně své city a někteří pozorovatelé dokonce tvrdili, že Melania vypadá vystrašeně nebo znechuceně a že vykazuje všechny znaky týrané ženy.

Nepotřebuješ pomoc?

Tyhle „legrácky“ došly až tak daleko, že jí některá média naznačovala, že stačí mrknout, pokud potřebuje zachránit, a pomohou jí. Sem tam ale možná ochranu potřeboval spíš sám Donald. To když se veřejně probíraly jeho údajné úlety s ženami, ke kterým mělo docházet už za manželství s Melanií

Poté, co Donald Trump potupně prohrál souboj s podle mnohých nevýrazným Joem Bidenem (o historicky rekordních sedm milionů hlasů) a následně skoro tři měsíce budil rozpaky svými ničím nepodloženými tvrzeními o ukradených volbách, aby nakonec svou pověst zničil vyvoláním nepokojů u Kapitolu, začaly se objevovat spekulace, že s tímto chováním Melania nesouhlasí a že nyní dojde rychle k rozvodu.

Jestli jde o fámy, nebo se to potvrdí, ukáže až blízká budoucnost. Zatím se ale Melania Trumpová, která se během svého působení v Bílém domě často věnovala charitě a oslňovala jako módní ikona, s poníženým manželem odstěhovala na Floridu, kde má exprezident hotelový resort Mar-a-Lago.

Nástupkyně Jill Bidenová

Jill Bidenová (69), rozená Jacobs a celým jménem Jill Tracy Jacobs Biden, pochází z rodiny s pěti dětmi, z nichž je nejstarší. Už jednou byla vdaná, za fotbalistu Billa Stevensona, se kterým se rozvedla v roce 1975 po pětiletém manželství.

Ještě ten rok se na studiích seznámila s budoucím manželem Joem, který byl už v té době senátorem.

Budoucího prezidenta vůbec nechtěla

„Byl o devět let starší než já, do té doby jsem randila s kluky v džínách a tričku, Joe chodil v kabátě a mokasínách. Nevěřila jsem, že to bude fungovat. Ani za milion let,“ řekla dle BBC Jill.

Pětkrát ho odmítla, nakonec ale jeho šarmu podlehla (svou roli hrála i starost o jeho polosirotky, viz níže) a 17. 6. 1977 se vzali.

Biden dostal zákaz

Mají spolu brzy třicetiletou dceru Ashley, kromě toho vychovávala manželovy tehdy nezletilé syny Beaua a Huntera, jejichž matka (spolu s jejich sestrou) v roce 1972 tragicky zemřela při autonehodě.

Už jednou plnila vysokou reprezentativní funkci, byla druhou dámou v době, kdy se její muž stal viceprezidentem USA (2009-2017). Ještě v roce 2004 ale rozhodně nesouhlasila s tím, aby se její muž ucházel o vysokou státní funkci. Názor změnila až během války v Iráku, po ní ho začala naopak hlasitě podporovat.

První dáma bude dál učit

Na rozdíl od předchozí FLOTUS (první dáma Spojených států) sice nikdy nepózovala před fotoaparátem nahá, zato má jiné přednosti.

Už po výhře svého manžela, který se ve středu 20. ledna 2021 oficiálně stal 46. prezidentem USA, upozornila, že se ani jako první dáma nikdy úplně nevzdá profese učitelky. Ostatně už jako druhá dáma dál přednášela angličtinu a říká, že výuka dalších generací je poslání, které ji definuje.

Kromě toho slibuje ve své funkci podporu vzdělávání, sociálně znevýhodněným dětem nebo veteránům. A s tvářením se to na rozdíl od Melanie nebude tak složité. Často dává svému muži najevo i veřejně, jak si ho váží, není v tom křeč, jako u Trumpových. Ale jestli se jí jako první ženě země povede, teprve uvidíme.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy