Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Stříbrná hvězda SuperStar slaví 32: Miro Šmajda se změnil k nepoznání a teď je na dně

Miro Šmajda
Zdroj: archiv TV Nova, pro eXtra.cz Miro Šmajda
+ Další 3 fotografie
POTÍŽE
Jedna z dalších obětí koronavirové pandemie je Miro Šmajda, zpěvák proslavený v první řadě česko-slovenské SuperStar, v níž v roce 2009 skončil na 2. místě. Tento mladík, který na sobě za léta v branži zapracoval, osvalil se a patří k nejatraktivnějším umělcům v česko-slovenském prostoru, je nyní úplně bez práce a tak jdou oslavy 32. narozenin úplně stranou.

Miro Šmajda nevydělává

Miro Šmajda se sice snaží zůstávat nad věcí, ale tíha situace, kvůli které nemá prakticky žádné příjmy, ho o smysl pro humor pomalu připravuje. Na rozdíl od hvězd nekonečných seriálů nikdy nebral několik set tisíc měsíčně, aby si mohl vytvořit takovou rezervu, ze které by mohl čerpat celý rok, kdy nemůže dělat.

„Normálně hrajeme od března do listopadu, nejvíc vystoupení je v létě. A z toho, co za tu dobu vydělám, musím ušetřit tolik, abych z toho mohl vyžít až do další sezóny. Tenhle rok to byla ale tragédie. V létě jsme odjeli asi tak dvacet procent běžného počtu akcí, jinak to byl deset měsíců průšvih. Něco málo jsem dostal jako slovenský rezident aspoň od tamní vlády, ale to nepokrylo ani základní náklady,“ řekl eXtra.cz Miro Šmajda.

Žije skromně

Blonďatý zpěvák, který měl před jedenácti lety tvářičku andílka a dlouhé lokny, takže mu dívky padaly k nohám, nepatří k těm, jež by mrzelo, že si letos nebude moci koupit dva další mercedesy. Jde mu o holé přežití.

„Z cest po světě jsem se naučil žít skromně, nepotřebuju předražené hlouposti. Když ale problémy s prací trvají tak dlouho, už mi ani skromnost nepomůže,“ konstatuje bez stěžování si.

Deprese

Zatím se ale snaží nehroutit, i když někdy toho už má nad hlavu.

„Nebudu se choulit doma v depresích. Byla by škoda se teď sesypat. Ale není to žádná legrace. Snažím se být aktivní, něco vymýšlet, jenže ze všech stran narážím na překážky. Zatím síly jsou, ale taky už mám chvilky, kdy docházejí,“ přiznává upřímně Miro.

Nikde nejsou peníze

„Hodně lidí teď přemýšlí o tom, co dalšího může nabídnout. Už se nedá spoléhat jen na jednu věc, kterou člověk umí. Už před časem jsem si založil produkční agenturu, děláme různou vizuální tvorbu, spoty i reklamy, ale ani v tomhle oboru teď moc firmy nemají peníze,“ vysvětluje.

„Skládám i hudbu, jenže i tam mi řeknou, ať na tom pracuji a že možná za rok dostanu zaplaceno,“ krčí rameny sympaťák Miro, který už pomalu neví, kudy kam.

A jak to má s láskou?

„Mám už docela dlouho stejnou partnerku. O dítěti opravdu neuvažujeme. Přivést dítě do této doby se nám úplně nechce, když vůbec nevíme, co bude. Teď řeším spíš existenční problémy,“ dodal Miro Šmajda razantně.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy