Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Strhaný a se skleničkou v ruce: Finalista SuperStar Petr Borkovec přišel o poslední živobytí

Strhaný a se skleničkou v ruce: Finalista SuperStar Petr Borkovec přišel o poslední živobytí
Zdroj: Petr Borkovec archiv
+ Dalších 10 fotografií
alkohol
Finalista SuperStar 2018 Petr Borkovec (20) je smutnou ukázkou toho, jak někteří mladí začínající zpěváci mohou skončit, když nezvládnou ukočírovat pět minut své slávy a spadnou na úplné dno. Borkovec je nadějný zpěvák, který své vlohy nedokázal zúročit. V posledních měsících to s ním jde od desíti k pěti. Zpěvák začal mít velké problémy s alkoholem, kvůli kterému také skončil na psychiatrii a v cele předběžného zadržení. Po slovech omluvy a slibované nápravy se po něm slehla zem a nedávno přišel o poslední cennou věc, která mu zbyla jako smutná vzpomínka na slávu a uznání, které mohl mít.

Petr Borkovec byl jedním z nejtalentovanějších soutěžících pěvecké show SuperStar před dvěma lety. Hned na prvním castingu porotě učaroval svojí upřímností a krásnou barvou hlasu. Nakonec se nadějný zpěvák dokázal probojovat až do TOP 10 a kariéru měl dobře našlápnutou.

Jenomže po skončení SuperStar to začalo jít s Petrem Borkovcem z kopce. Jeho problémy s alkoholem narůstaly, až skončil v psychiatrické léčebně. Ještě v tu dobu všichni věřili, že Borkovec má jen špatné období, což se může stát každému, a ze všech problémů se dostane.

Mladému zpěváku ale pobyt v psychiatrickém zařízení nijak neprospěl a po propuštění začal znova pít, okrádat lidi, kteří mu poskytli přístřeší, a dělat dluhy. Borkovec nakonec začal páchat trestnou činnost a skončil v cele předběžného zadržení, odkud byl převezen do vazební věznice na Pankráci.

Sliby, chyby!

Po propuštění z vazební věznice začal Petr na nějaký čas sekat latinu a redakci eXtra.cz přiznal, že se bude snažit dát vše do pořádku a splácí dluh v hodnotě 100 tisíc korun. "Kradl jsem a napáchal jsem škodu kolem 100 tisíc. V současné době se pomalu dávám dohromady a nechci nic uspěchat. Pracuji, abych mohl řádně splácet svůj dluh," kál se Petr Borkovec ještě v prosinci.

"Nechápu, jak jsem se mohl takhle chovat. Spoustě lidí jsem ublížil a hrozně mě to mrzí," dodával tehdy s tím, že se napraví. Nic takového se ale nekonalo a o velkém pěveckém návratu také nemůže být řeč.

Přišel o poslední cennou věc

Naposledy dal o sobě Petr Borkovec vědět v polovině prázdnin, kdy se po dlouhé době ukázal fanouškům na sociálních sítích a nevypadal vůbec dobře. Petr hrál na kytaru, ale zpěv mu moc nešel, neboť bylo evidentní, že má hodně upito.

Podle zdroje, který nechce být jmenován, se má Borkovec opět nacházet v Praze, ale žádná náprava se nekoná. V rodinném domku s bazénem se se dvěma kamarády bavil, popíjel a podivně drmolil na své fanoušky na sociálních sítích.

Petr působil velmi ztrhaným dojmem a tehdy to byl poslední den, kdy byl vlastníkem svého účtu na Instagramu. Petr si během soutěže SuperStar vybudoval solidní základnu fanoušků o 70 tisících lidech. Během svojí krátké kariéry ale stihl navázat pár spoluprací a do budoucna si mohl Instagramem slušně vydělávat.

Koneckonců spousta účastníků SuperStar, kteří nezvítězili, ale dostali se do povědomí diváků, si Instagramem hezky vydělává. Jenomže jakmile se začaly problémy kolem Borkovce kupit, sledující pomalu klesali. Zpěvák se dostal z původních 70 tisíc na 50 tisíc a nakonec na 30 tisíc. Ale i s 30 tisíci fanoušky by mohl Petr mnohé udělat.

Kdysi nadějný zpěvák ale nakonec přišel i o svůj instagramový účet, který mohl být jeho posledním zdrojem příjmů. Následující den po živém vysílání už nebyl majitelem svého třicetitisícového účtu zpěvák, ale jeho dva podivní kamarádi, kteří jej hostili patrně u sebe doma. Prodal snad Borkovec z nouze svůj instagramový účet? Nebo mu byl odcizen?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy