Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Střet zájmů Andreje Babiše potvrdil i druhý audit: Agrofert nemá nárok na dotace

Zdroj: Profimedia.cz
kontrola
Další, v pořadí druhý audit, který prověřoval střet zájmů premiéra Andreje Babiše, je na světě. Tentokrát se prošetřovaly zemědělské dotace holdingu Agrofert a i tentokrát se ukázalo, že je premiér ve střetu zájmů. Agrofert odteď nemá nárok na dotace z fondů Evropské unie.

Podle informací webu Neovlivní.cz je nyní hotový druhý audit zemědělských dotací, který připravili pracovníci DG Agri. Podle něho se střet zájmů Andreje Babiše (65) opět potvrdil. "I tato finální zpráva konstatuje, že se český premiér zbavil Agrofertu jen na oko a nadále jej ovládá. Audit proto potvrdil, že je Andrej Babiš ve střetu zájmů. Agrofert tedy nemá nárok na zemědělské dotace z unijních fondů," popsal Neovlivní.cz závěr auditu důvěryhodný zdroj.

Finální verzi auditu posílá Brusel do Prahy zatím v anglickém jazyce. Český překlad se ale už připravuje.

Závěry jsou konečné

Závěry auditu jsou konečné a Česká republika je již nemůže měnit. Nyní se akorát jedná o tom, kolik bude muset Česko Bruselu vracet. Jestli bude stát peníze po Babišovi následně vymáhat, zatím není jasné.

Babiš však stanovisko Evropské komise odmítá a stojí si za tím, že se ve střetu zájmů nenachází. I přes názor Bruselu některé české úřady do Babišova koncernu peníze stále posílají. To, že je premiér ve střetu zájmů, potvrdila Evropská komise už před rokem.

Související články

Další články