Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Stres ze StarDance rozjel Tereze Maškové bulimii: Zvracela jsem, aby se mi ulevilo, přiznává

Tereza Mašková StarDance sice nevyhrála, ale ukázala, že tančit umí.
Zdroj: eXtra.cz/Pavel Dvořák
+ Dalších 8 fotografií
enormní stres

Tereza Mašková obětovala přípravám na StarDance víc než jenom hodiny svého času na trénincích. Dokonce i vlastní zdraví. Oblíbená zpěvačka přiznala, že se jí kvůli enormnímu stresu vrátila bulimie. Otevřené také přiznala, že s poruchou příjmu potravy bojuje od svých čtrnácti let. V rozhovoru pro Lifee.cz se nyní rozpovídala o potížích, které ji i kvůli nemoci doprovázejí. 

Porucha příjmu potravy. Přesně tak se jmenuje nemoc, se kterou již roky bojuje vítězka páté řady Česko Slovenské Superstar Tereza Mašková. Poprvé s ní bojovala ve čtrnácti letech, znovu se s ní začala potýkat během náročných tréninků taneční show StarDance. Rozpovídala se o tom v rozhovoru pro Lifee.cz.

V minulosti bulimii dokázala korigovat, ale následně se jí vrátila – a s mnohem horším průběhem. “Je pravda, že se mi zase vrátila bulimie. Ale takovým způsobem, že jsem to nikdy neměla až tak rozjeté. Že bych to měla až tak silné, abych nad tím každý den přemýšlela,” svěřila se zpěvačka. “Touha po nesmyslné dokonalosti, jak jsem psala na sociální sítě. Každý může mít bulimii jinak. Někdo to může mít z toho, že se bojí, že přibere, nebo tím řeší stres a strach. Mně se to celé spojilo dohromady,” popsala, jak nemoc u ní probíhá.


Poprvé se Tereza o těchto svých problémech rozpovídala, když zveřejnila fotku s monoklem pod okem na Instagramu s přiznáním, že trpí poruchou příjmu potravy. “Vím, že ty fotky byly trošku moc. Mám pocit, že porucha příjmu potravy tady byla a je, bohužel také bude, ale pořád je to tabu téma. Protože nepřijdeš za někým a neřekneš: „Čau, já zvracím.“ Teď to trošku shazuju, ale nechceš se k tomu přiznat nebo o tom vůbec mluvit,” svěřila se zpěvačka.

Monokly si zpěvačka způsobila kvůli záchodové míse. “Vím, jaké trápení a utrpení to je – být se svou hlavou a s tím hlasem, který na tebe pořád mluví. Od chvíle, co jsem to dala ven, mi denně chodí stovky zpráv od žen – od mladých holek, od dětí, od teenagerů. A je mi strašně líto, že je nás tolik a že se bojí změny, že se bojí s tím něco udělat. Protože ty máš strach, že by ses vyléčila nebo to dostala pod kontrolu. Nedokážeš si představit, co bude potom, jak budeš fungovat. Bojíš se toho procesu: „Jak budu dál žít?“ Tou fotkou svého oka jsem chtěla říct a ukázat: „I tohle to může způsobit.“ Já jsem si to udělala sama tím, že jsem měla dvakrát denně hlavu v záchodové míse,” prozradila Tereza.

Porucha začala ve čtrnácti letech

Tereze porucha příjmu potravy začala během puberty, kdy se účastnila soutěže Česko Slovensko má talent. “Pocítila jsem to až později, když jsem šla do Talentu. Porotě jsem se líbila, za to jsem byla ráda. Ale potom jsem poznala sílu sociálních sítí, médií a bulváru. Jako dítě jsem začala číst komentáře a tam jsem se dočetla, že jsem tlustá, hnusná, že vypadám jako buldog nebo Fiona,” vzpomínala zpěvačka.

V roce 2018 Tereza vyhrála pěveckou soutěž páté řady SuperStar a v té době vážila nejméně ve svém životě. Protože tehdy byla spokojená se svou váhou, neměla důvod zvracet.

Návrat bulimie

Zpěvačce se bulimie vrátila během taneční show StarDance. A to kvůli stresu ze soutěže a krátkým šatům. Nemoc navíc udeřila v plné síle. “Když jsem měla strach nebo stres, ulevila jsem si tím, že jsem se šla vyzvracet. Po minutě přišla hned úleva a bylo mi dobře. Měla jsem pocit, že ty hnusné věci dám ze sebe pryč. Třeba když potkám nějakého blba, funguje to stejně,” vzpomínala na to, kdy se jí nemoc vrátila.

Zpěvačka mimo docházení na pravidelné terapie chodí cvičit, někdy i dvakrát denně, aby se cítila lépe a nezvracela. Jak sama napsala: “Snažím se a bojuji.” Dává pořád najevo, že nad nemocí chce vyhrát.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy