Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Střelec z úřadu práce se k činům přiznal. V běsnění chtěl pokračovat!

Policie zadržela nebezpečného muže v centru Prahy.
Zdroj: Profimedia
Střelec z Prahy

Z výslechu muže, který v úterý zastřelil ženu na úřadu práce v Praze, vyplývá, že chtěl v páchání zvlášť závažných zločinů pokračovat. Motivem byla msta za údajná příkoří. Na webu to dnes uvedla pražská policie. Předpokládá, že muže obviní z několika trestných činů včetně vraždy, za kterou hrozí až výjimečný trest. Navrhne také jeho vzetí do vazby a požádá o vypracování posudku k jeho psychickému stavu.

Jiří Dvořák (66) v úterý 29. června postřelil ženu na úřadu práce, která později zemřela, a minulý týden polil jinou ženu leptavou látkou. Mstil se tak za všechno, co se mu v minulosti stalo.

Poté, co střelce policie toho dne dopadla, odvedla si ho na stanici a započala s výslechem. V mužově autě policisté našli podomácku vyrobenou zbraň typu brokovnice. Nástražný výbušný systém pyrotechnik neobjevil. Policie doplnila, že muž s kriminalisty spolupracuje, své činy popisuje a přiznal se k nim.

Chtěl pokračovat v běsnění

Z dosud provedených úkonů v rámci prověřování a výslechu podezřelého vyplývá, že chtěl pokračovat v páchání zvlášť závažných zločinů, které měly být namířeny proti osobám, se kterými měl v posledních letech spory. Jednalo se jak o rodinné příslušníky, úředníky různých institucí, bývalé kolegy ze zaměstnání, zaměstnavatele, tak i pracovníky orgánů činných v trestním řízení. V podstatě se dá říci, že měl spory s každým, s kým přišel do styku, a tento okruh osob byl veliký,” napsali policisté.

Kriminalisté také zjistili, že zastřelené úřednici muž písemně vyhrožoval, a to už v roce 2016. V minulosti totiž neúspěšně žádal o podporu v nezaměstnanosti. Policie tehdy výhrůžku vyhodnotila jako přestupek proti občanskému soužití a oznámila věc správnímu orgánu Úřadu městské části Praha 2. 

Vyhrožoval zaměstnankyni úřadu práce

Policisté se vyjádřili také k incidentu z roku 2016, kdy měl Dvořák písemně vyhrožovat zaměstnankyni úřadu práce za nepřiznanou podporu. Policie tvrdí, že o tomto případu nevěděla, protože jej řešil správní orgán. „Tato písemná výhrůžka byla kvalifikována jako přestupek proti občanskému soužití a oznámena správnímu orgánu Úřadu městské části Praha 2,” sdělil Daněk.

„Do současné doby, tedy téměř celých pět let, nemáme informaci o tom, že by se poškozená v této souvislosti opětovně obrátila na policii, s tím, že by jí podezřelý znovu kontaktoval nebo jakkoliv atakoval,” doplnil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy