Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Střelbou v pražských školách vyhrožoval mladík (16): Byl to jen žert

Zdroj: profimedia
varování
Policie varovala všechny pražské střední a vysoké školy před možným střelcem, který by na ně mohl zaútočit. Podle informací Lidových novin pochází informace od amerických tajných služeb. Policie tuto informaci nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. Podle informací TV Nova policie již pachatele zadržela. Měl by jím být šestnáctiletý mladík.

„Přijali jsme potřebná opatření, která z taktických důvodů nebudeme blíže specifikovat, avšak spočívají mimo jiné v posílení výkonu služby v okolí hrozbou dotčených škol a jejich informovanosti,“ napsala policie na Twitteru.

„V odpoledních hodinách nás Policie ČR varovala o možném riziku na pražských školách,“ řekl LN Tomáš Zima, rektor Univerzity Karlovy se sedmnácti fakultami s tím, že podobnou informaci obdržely další tři vysoké školy v Praze.

"Bezpečnostní složky zachytily na sociálních sítích podezřelou komunikaci, která explicitně obsahovala vyhrožování útokem střelnou zbraní na některou ze škol. Účet byl na falešnou identitu a škola nebyla specifikována," řekl Deníku N vysoce postavený zdroj z policie.

UK dnes v odpoledních hodinách obdržela varování od Policie ČR o možné hrozbě střeleckého útoku na školy v České republice. Přijali jsme náležitá bezpečnostní opatření a jsme ve spojení s Policií ČR. Běžný provoz univerzity, fakult a dalších pracovišť ani plánované akce nejsou přijatými opatřeními dotčeny." vyjádřila se k varování na sociálních sítích Univerzita Karlova.

V současné době policie zadržela šestnáctiletého pachatele, který by měl mít poplach na strosti. "Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelbou v pražských školách. Tvrdí, že se jednalo o žert. Děkuji policistům za výbornou práci," napsal na Twiterru ministr vnitra Jan Hamáček.

„Pražským policistům se v souvislosti s vyhrožováním střelby podařilo zadržet šestnáctiletého muže, který se policistům doznal a uvedl, že si celou věc vymyslel,“ sdělili policisté.

Související články

Další články