Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Střelba v Praze: První záběry z dopadení nebezpečného muže. Hřib poděkoval policii

Střelba v Praze: První záběry z dopadení nebezpečného muže. Hřib poděkoval policii
Zdroj: se souhlasem Policie ČR, iDnes.cz/profimedia.cz
VIDEO

V dopoledních hodinách došlo ke střelbě v Bělehradské ulici v Praze 2. Po několika hodinách usilovného pátrání se střelce povedlo dopadnout ve Vodičkově ulici i díky využití městského kamerového systému. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) pochválil policii za skvělou práci.

"Pachatel byl právě dopaden ve Vodičkově ulici i díky využití městského kamerového systému. Děkuji policii za skvělou práci! Obnovujeme plný provoz magistrátu," napsal na Twitter primátor Hřib.

Žena, kterou postřelil pachatel na Úřadu práce v Praze 2, podlehla v nemocnici těžkému zranění. "Z nemocnice přišla velmi smutná zpráva. Postřelená žena zranění podlehla. Případ vyšetřují kriminalisté z oddělení vražd pražské policie. Po pachateli pátrají stovky policistů a děláme maximum pro jeho dopadení," uvedla Policie ČR na svém twitterovém profilu před několika minutami.

K úterní střelbě v centru Prahy se vyjádřila i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). „Střelba na Úřadu práce na Praze 2 je velké neštěstí. Je mi velmi líto zraněné úřednice a chci vyjádřit podporu i pracovníkům a pracovnicím ÚP. Pobočka v Bělehradské je do pátku uzavřena, zaměstnanci dostali volno,“ uvedla.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy