Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Střelba v Ostravě je druhý nejbrutálnější masakr v Česku: Temné dny zažili i jinde

Střelba v Ostravě je druhý nejbrutálnější masakr v Česku: Temné dny zažili i jinde
Zdroj: profimedia
+ Dalších 9 fotografií
Tragédie
Dnes Českou republikou otřásá ohavný útok střelce z Ostravy, který má aktuálně na svědomí šest životů. Pachatel střílel ve Fakultní nemocnici a z místa činu se mu podařilo uprchnout. Podle posledních informací se útočník sám zastřelil. Jedná se o druhý největší masakr v Česku. Zde je přehled nejbrutálnějších vražedných útoků u nás.

22. července 2003

K ohavnému útoku došlo v Litvínovicích nedaleko Českých Budějovic. Ladislav Pacovský a jeho syn John mají na svědomí tři životy. Pacovský starší při hádce se známými své bývalé ženy z nelegálně držené pistole zastřelil Jana a Radka Sassmanovy. John Pacovský rovněž z nelegálně držené zbraně pak vystřelil na Kampfera, příbuzného Sassmanových.

22. listopadu 2004

V Tučapech na Táborsku zastřelil po hádce pětadvacetiletý muž svého otce, matku a o rok mladšího bratra. V roce 2006 byl odsouzen k doživotnímu vězení.

Březen 2006

V rodinném domku v Křemži na Českokrumlovsku zastřelil pachatel svou manželku a jejího syna. Za dvojnásobnou vraždu byl odsouzen k 19 letům za mřížemi.

8. března 2009

Během rodinné oslavy v Petřvaldu na Karvinsku zastřelil jednačtyřicetiletý muž čtyři lidi. Mezi mrtvými byla jeho bývalá přítelkyně, její rodiče a další muž. Po činu muž obrátil zbraň proti sobě a v nemocnici zraněním podlehl.

22. září 2011

K dalšímu tragickému útoku došlo ve Svitavách. Muž několika ranami z krátké palné nelegálně držené zbraně zastřelil svoji družku a její nezletilou dceru. Následně spáchal sebevraždu.

10. listopadu 2011

V areálu letecké továrny Aircraft Industries v Kunovicích zemřeli po střelbě tři muži včetně pachatele, bratra bývalého člena představenstva firmy a zbrojaře Pavla Musely Karla. Jedna žena byla lehce zraněna.

4. listopadu 2013

Další ohavný útok se odehrál v Raškovicích na Frýdecko-Místecku. Motivem byla neopětovaná láska. Učitel angličtiny Ondřej Dlouhý zastřelil studentku a jejího dědečka. Při střelbě byla zraněna i dívčina babička. Za dvojnásobnou vraždu dostal střelec 27 let za mřížemi.

24. února 2015

Nejbrutálnějším útokem v Česku je masakr v Uherském Brodě. Ozbrojený třiašedesátiletý místní obyvatel vstoupil do restaurace a začal střílet do lidí. Střelba si vyžádala osm nevinných životů. Vrah později zastřelil i sebe.

Březen 2019

Na oddělení hematologie pražské nemocnice na Vinohradech se začátkem března střílelo. Pacient vystřelil na další dva nemocné, kteří s ním leželi na pokoji. Potom ho odzbrojily sestry a policisté střelce zadrželi. Jeden ze zraněných později zemřel.

10. prosince 2019

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě došlo ke střelbě. Útočník má prozatím na svědomí 6 životů a další dva jsou v ohrožení života. Podle nejnovějších informací se útočník zastřelil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy