Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Patrick (21) postřílel 24 lidí v obchoďáku v Texasu: Hlásí se k vrahovi dětí z mešity

Patrick (21) postřílel 24 lidí v obchoďáku v Texasu: Hlásí se k vrahovi dětí z mešity
Zdroj: Twitter
Masakr
Střelba v nákupním centru v texaském městě El Paso si v sobotu vyžádala nejméně 24 lidských životů. Desítky dalších museli se zraněními záchranáři převézt do nemocnice. Policisté zadrželi podezřelého, kterým je 21letý Patrick Crusius z Texasu, navzdory původním předpokladům zřejmě neměl žádného komplice. Sepsal manifest, podle kterého je nutné "reagovat na hispánskou invazi do Texasu", a přihlásil se v něm k osnovateli útoků na mešity na Novém Zélandu

V nákupním centru v texaském městě El Paso se v sobotu střílelo. Útočník rozpoutal peklo, obětí jeho řádění je přinejmenším 24. Desítky dalších lidí utrpěly zranění.

Zhruba ve dvě hodiny odpoledne tamějšího času varovala policie, aby se místní obchoďáku vyhnuli. Po evakuaci převezla záchranná služba zraněné do nemocnice.

Policisté zadrželi podezřelého, kterým je 21letý Patrick Crusius z Texasu. Při zatýkání nekladl odpor. Na internetu se ještě před útokem přihlásil k teroristovi Brentonu Tarrantovi, jenž letos v březnu vystřílel dvě mešity ve městě Christchurch na Novém Zélandu.

Crusius uvedl, že je potřeba "reagovat na hispánskou invazi do Texasu". Policie vyšetřuje štřelbu jako pravděpodobný čin z nenávisti.

K tragédii se vyjádřil i americký prezident Donald Trump "Zprávy jsou velmi špatné, mnoho mrtvých. Spolupracujeme s místními úřady, mluvil jsem s guvernérem. Bůh s vámi všemi," vzkázal na Twitteru.

Pravděpodobně se tak nejednalo o zoufalý výkřik vyšinutých střelců, které jsou v USA poměrně časté. Třeba v kalifornském městě Gilroy minulou neděli zastřelil devatenáctiletý muž tři lidi, potom obrátil zbraň proti sobě.

Ve městě El Paso na hranicích s Mexikem žije téměř milion lidí. Na druhé straně hranice se rozprostírá město Ciudad Juárez, které má přes milion obyvatel.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy