Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Střelba v nemocnici ve Slaném: Vyšinutý pacient napadl personál, zasáhli ho do nohy

Zdroj: Facebook
útok
V nemocnici ve Slaném došlo v noci na dnešek k napadení personálu jedním z hospitalizovaných pacientů (72). Ten se nejprve začal sebepoškozovat a následně agresivně zaútočil i na zdravotníky. Atakoval i přivolanou ostrahu, jeden ze strážných jeho řádění zabránil výstřelem. Kulka zasáhla útočníkovu nohu.

K události došlo na jednotce intenzivní péče ve Slaném. Pacient, který byl v nemocnici hospitalizován v úterý, se podle informací TV Nova začal nožem řezat po těle, odmítal ošetření a následně byl agresivní i na zdravotníky, kteří se mu v sebepoškozování snažili zabránit.

Vyděšení zdravotníci zavolali na místo ostrahu, ani ta ale nestačila na to, aby muže zpacifikovala. Příchod ochranky pacienta zřejmě naopak ještě vyprovokoval a nůž, kterým se řezal, po přítomném personálu hodil. „72letý pacient, přijatý 14. ledna, začal fyzicky napadat personál. Ke zvládnutí situace byla přivolána ozbrojená ochranka, na kterou následně agresor zaútočil nožem. Při odvracení útoku byl člen ochranky nucen použít střelnou zbraň,“ řekl ředitel nemocnice Štěpán Votoček.

Agresivní pacient byl jedním z členů ostrahy postřelen do nohy, mělo by ale jít jen o povrchové zranění. Muže se následně podařilo za pomoci léků uklidnit a rána mu byla ošetřena. Vzhledem k jeho předchozímu klidnému chování případ objasní psychiatr. Muž je podezželý z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a policie bude zjišťovat další podrobnosti.

Související články

Další články