Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Střelba v nemocnici: Ctirad měl v plánu vraždit dál, zabránila mu v tom maličkost

Střelba v nemocnici: Ctirad měl v plánu vraždit dál, zabránila mu v tom maličkost
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 10 fotografií
SMRT
Svůj záměr popravit co nejvíce lidí měl pečlivě připravený - naštěstí mu nevyšel podle plánu. O tom, že skutečně chtěl připravit nejméně desítku lidí o život, svědčí výpověď jedné ze svědkyň z čekárny traumatologie, kde v dopoledních hodinách vyhasl život 6 lidí. Svědkyně tragické události totiž pro Českou televizi vypověděla, že přímo v čekárně Ctirad Vitásek (†42) začal po řadě výstřelů měnit zásobník se střelivem. Pak se ale dal na útěk...

Podle svědectví, kterými se zabývá policie, útočník seděl na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance, následně se zvedl a bez varování začal střílet do lidí. Podle ředitele nemocnice Jiřího Havrlanta postřelil devět lidí, z nichž šest na následky zranění zemřelo. Šlo o pacienty, nebyli mezi nimi lékaři nebo zdravotní sestry ani děti.

Pro Českou televizi promluvila svědkyně, která viděla celý masakr... Podle ní měl střelec v plánu střílet dál, ale musel si vyměnit zásobník. Během výměny přišli do čekárny další lidé, kteří ho vyrušili, a následně začali utíkat. K nim se přidali další. Celá nemocnice pak byla informována místním rozhlasem, aby lidé nevycházeli z pokojů a místností.

Masakr si vyžádal celkem šest lidských životů. Mohlo jich být více... Podle ředitele šly střely na hlavu a na hrudník lidí. „Mezi mrtvými jsou čtyři muži a dvě ženy, mezi zraněnými muž a žena,“ uvedl ředitel nemocnice.

Podle policie vrah zamířil do svého bydliště. „S policií spolupracuje jeho matka. Přišel domů a oznámil, že zastřelil lidi a jde se sám zastřelit,“ uvedl premiér Andrej Babiš k tomu, že jeho matku vyslýchá policie. Vitásek se následně zastřelil ve svém voze. Došlo k tomu těsně před tím, než ho zadržela policie.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy