Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Střelba v německém Halle má 2 oběti: Extremista útočil u synagogy a stánku s kebabem

útok
Celkem dva mrtvé a dva zraněné má na svědomí 27letý střelec, který zaútočil u synagogy poblíž německého města Halle a následně u rychlého občerstvení kebabu. Policie muže dopadla, podle deníku Bild se jedná o německého pravicového extremistu Stephana Ballieta. Původní zprávy hovořily i o 3 útočnících, nakonec však střílel jen jeden člověk.

Útok v německém městě Halle připomíná útok, který se před několika měsíci odehrál na Novém Zélandu. Útočník Stephan Balliet byl motivován svou nenávistí k židům a Arabům, útok si nahrával na kameru připevněnou na přilbě. Na záznamu je prý slyšet, jak na židy i Araby neustále nadává.

Terčem prvního útoku se stala židovská synagoga, tam se střelec snažil proniknout, to se mu ale vzhledem k bezpečnostním opatřením nepodařilo. Podruhé útočil ve stánku s kebabem. Podle deníku Bild dokonce hodil na židovský hřbitov granát.

Policie na Twitteru zveřejnila zprávu o dvou obětech. Mrtvými je žena zastřelená poblíž židovského hřbitova a muž, který se stal jedinou obětí v rychlém občerstvení s kebabem. Dva postřelení lidé byli převezeni do nemocnice, informace o jejich stavu zatím nebyly zveřejněny.

Vyšetřování převzalo nejvyšší státní zastupitelství, které má na starosti terorismus. Podle německých médií nemá pachatel dosud žádný záznam v rejstříku. Do Halle přijel ve velkém voze z půjčovny, v němž měl spoustu zbraní i náloží.

Mohlo by vás zajímat

Další články