Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Střelba v centru Prahy: Pachatelem může být muž, který je hledán kvůli útoku kyselinou

Policie hledá 66letého muže ze spáchání trestného činu.
Zdroj: Policie ČR, se souhlasem martin Procházka, koláž Extra.cz
Střelba v Praze

V pražské ulici Bělehradská došlo ke střelbě. Na místě je vážně zraněná pracovnice úřadu práce . Nad Vinohrady krouží policejní vrtulník, pachatele se však zatím nepodařilo dopadnout. Policie pracuje i s verzí, že by útočníkem mohl být hledaný Jiří Dvořák.

Policisté aktuálně zasahují v ulici Bělehradská v Praze 2, kde mělo dojít ke střelbě a zranění jedné osoby. "Po pachateli nyní pátráme,” uvedla pro server Novinky.cz mluvčí policie Hana Křížová.

Na místě jsou záchranáři a několik policistů. „Zhruba 50letá žena utrpěla velmi vážné střelné poranění. Zdravotníci jí zajistili dýchací cesty a po ošetření ji převezli do nemocnice na Vinohradech,“ řekla Novinkám mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Policie po chvíli doplnila, že podle prvních informací útočník střelil pracovnici úřadu práce. Podezřelý je ve věku okolo 60 let. Podle informací měl mít na sobě muž světlemodrou kostkovanou košili, světlé kraťasy a černou kšiltovku s červeným kšiltem. „Na nohou měl bílé boty a vysoko vytažené bílé ponožky. Muž má na levém lýtku obvaz,” dodali policisté. ​Na zádech měl černý batoh.


Policie pracuje i s verzí, že by útočníkem mohl být hledaný Jiří Dvořák, po kterém se pátrá v souvislosti s případem poleptání kyselinou ve středních Čechách. Pokud chcete vědět víc, přečtěte si vše o případu ➔

Kriminalisté upozorňují občany na to, aby se nebezpečného muže nepokoušeli sami zadržet. Lidé mají volat na tísňovou linku 158 nebo se obrátit na policisty na nejbližší policejní služebně. Policisté dále prosí řidiče, kteří okolo 10.45h projížděli po Bělehradské ulici a mají ve vozech palubní kamery, aby se ozvali na linku 158.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy