Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pachatel (17), který vystřílel střední školu v Texasu, zabil 10 lidí. Do procesu zůstává ve vazbě

Soud střelce na kauci nepustí. Do procesu zůstává ve vazbě.
Zdroj: profimedia, Twitter
Křik, pláč a panika zachvátily třídu na texaské střední škole v Santa Fe! Střelec Dimitrios Pagourtzis (17) pronikl do třídy a podle informací začal bezmyšlenkovitě pálit do nevinných žáků! Zastřelil jich 9 a jednoho učitele. Dalších deset lidí zranil. Soud ho odmítl pustit na kauci.

Otřesný masakr se stal v centru Santa Fe, jen pár desítek kilometrů od texaského Houstonu. Dosud je 10 mrtvých a 10 zraněných osob. Dimitrios Pagourtzis (17) měl vniknout do střední školy a konkrétně v jedné ze tříd začít pálit do nevinných dětí.

Oblast byla uzavřena a nastala evakuace i lidí z okolních budov. „Mysleli jsme si, že se jedná o náhlé evakuační cvičení, až když učitel začal křičet, ať utíkáme, pochopili jsme, že se nejedná o cvičný poplach,“ prozradil jeden ze studentů pro televizní stanici.

Policie Santa Fe okamžitě reagovala, ihned povolala sanitky a záchranné helikoptéry. Prezident Donald Trump se po oznámení masakru vyjádřil na Twitteru: „Střílí se na střední škole v Texasu, zprávy z místa činu prozatím nevypadají dobře. Bůh žehnej všem.“

Až do procesu zůstane mladík ve vazbě, píše ČTK.

Související články

Další články