Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Středa je nejlepším dnem pro spánek: Ptáte se proč?

Chcete se pořádně vyspat? Volte pro to středu!
Jak jste na tom se spánkem? Pozorujete na svém spaní nějaké rozdíly, pokud se jedná o pondělní nebo třeba páteční noc? Vědci se na otázku spaní podívali a přišli s překvapivým zjištěním. Lidé se prý nejlépe vyspí ve středu. Ptáte se proč?

Ve středu je náš spánek lepší než v ostatní dny v týdnu. Pokud se tedy chcete kvalitně vyspat, dopřejte si ve středu pro své snění dostatek volného času. Možná se vám zdá tato teorie lehce přitažená za vlasy, ovšem nebojte se, i pro toto tvrzení máme vysvětlení.

Přestože patříme k národu, který má čtvrtý nejspokojenější spánek, stále je prostor pro zlepšování. Celosvětový výzkum Cycle se na kvalitu spánku podíval do hloubky a přinesl nám zajímavé zjištění.

Pokud se začneme zajímat o samotnou kvalitu spánku, nejde jen o počet prospaných hodin. Ideální je usínat mezi dvacátou hodinou večerní až půlnocí, ale svou důležitou roli zde hraje i biologické nastavení, které je z velké části dědičné. Pokud si tedy chcete kvalitně odpočinout, volte pro to noc z úterý na středu.

Ptáte se proč? Jde totiž o dny, kdy se nejvíce držíme svých každodenních stereotypů, což je pro tělo vhodné. Nejenže většinou nikde neponocujeme, jsme ještě dostatečně odpočatí z víkendu a v práci se také ještě nedostáváme do stresu. Středa je prostě spacím dnem.

Pokud se tedy necítíte zrovna ve formě, snažte se v noci z úterý na středu pořádně vyspat. Hlavně nezapomínejte, že kvalitu spánku ovlivňuje především pravidelnost, a tak ji dodržujte.

Mohlo by vás zajímat

Další články