Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Strážníci vytáhli dva muže, kteří spadli ze srázu. Použili k tomu netradiční pomůcku

Strážníci vytáhli dva muže, kteří spadli ze srázu. Použili k tomu netradiční pomůcku
Zdroj: profimedia
kuriózní případ
Brněnští policisté o víkendu řešili kuriózní situaci. Jednapadesátiletý muž se při procházce zřítil se sedmimetrového srázu, a tak se mu jeho známý snažil pomoct. Ten ze srázu ale také spadl, oba tak z příkopu vysvobodila až na místo přivolaná policejní hlídka.

Vylézt ze strmého příkopu může být těžší, než se zdá. Obzvlášť když je terén promáčený. Své o tom ví i dvojice mužů, která s kluzkým srázem neúspěšně bojovala v brněnských Řečkovicích až do příjezdu policie. Informoval o tom server iDnes.cz.

Jeden ze strážníků po příjezdu na místo neváhal a zašel do auta, odkud si vzal netradiční nástroj. "Tím bylo pevné a dostatečně dlouhé psí vodítko," řekl mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Na vodítku pak jeden z policistů spustil svého kolegu do příkopu, který mužům postupně pomohl vylézt. Poté, co se dostali do bezpečí si ale jeden z nešťastníků uvědomil, že při pádu ztratil peněženku. Pro ní se také chtěl okamžitě spustit ze srázu, ale policisté ho naštěstí včas zastavili.

"Jeden ze strážníků se proto nabídl, že se po peněžence podívá. Už za krátko se v hustém porostu podařila najít a vrátila se ke svému majiteli," řekl pro iDnes.cz Šoba. V tu chvíli už přijeli na místo i přivolaní hasiči, jejich pomoc ale nebyla nakonec potřeba.

Oba muži si z incidentu odnesli drobné šrámy, jeden z nich si ale při pádu natrhnul ucho a krvavě se poškrábal v obličeji. Proto strážníci přivolali vysílačkou sanitku, která muže odvezla do nemocnice.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy