Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Strážníci mě mlátili dveřmi auta, tvrdí pracovník neziskovky! Je to blbost, reaguje policie

Zdroj: facebook
Kde je pravda?
Podle neziskové společnosti Naděje dva strážníci městské policie napadli jednoho ze zaměstnanců z denního centra U Bulhara. Odmítl jim poskytnout informace o klientech organizace a za to ho údajně strážnici napadli. Pracovníci městské policie ale napadení popírají.

Incident se odehrál v neděli 9. června v denním centru Naděje pro lidi bez domova v Praze. Nezisková společnost vydala prohlášení, ve kterém popisuje situaci, při které byl údajně napaden jeden ze zaměstnanců.

"Městští strážníci podle přítomných svědků začali zaměstnance osočovat a verbálně vulgárně napadat," stojí ve zprávě. Vše se odehrálo prý kvůli tomu, že zaměstnanec nechtěl poskytnout údaje o klientech. Muž je následně požádal o služební čísla, což mu policisté odmítli sdělit. Šel tedy ven, aby si vyfotil SPZ policejního vozu. Co ale následovalo, bylo podle svědků strašné.

"Policisté ho před očima svědků srazili za jízdy otevřenými dveřmi auta, zaklekli na něj a v poutech odvezli na služebnu. Muž je v pracovní neschopnosti," píše se dál ve vyjádření společnosti.

Městská policie hlavního města Prahy však toto tvrzení zásadně odmítá. "Naši strážníci nikoho nenapadli, natož brutálně, ani nezjišťovali nezákonné informace o klientech centra. Jednali v rámci svých zákonných pravomocí. Při zákroku byli řádně označeni identifikačními čísly," stojí v tiskové zprávě městské policie.

Policisté podle tiskové zprávy jednali dle zákona a ve vší slušnosti. Naopak prý zaměstnanec centra byl vulgární. Městská policie se hodlá proti nařčení bránit.

Související články

Další články