Dítě sedělo zavřené v rozpáleném autě před bohunickým obchoďákem. Naštěstí si toho někdo všiml, zavolal na tísňovou linku a na místo dorazili strážníci. Ti obuškem vysklili okno a holčičku vysvobodili. Byl podvečer, parkoviště bylo po parném dni rozpálené a teploty ve stínu atakovaly třicítku. Jak známo, v autě pak teplota stoupá mnohem rychleji.

Pohotový kolemjdoucí na tísňovou linku ostatně oznámil, že je holčička durch zpocená. „Automobil byl zaparkován na přímém slunci, dívka uvnitř seděla se svěšenou hlavou, ztěžka dýchala a nereagovala ani na hlasité tlučení kovovým koncem teleskopického obušku do skla,“ uvedl podle Blesku mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Holčičku ošetřili záchranáři, naštěstí ji strážníci vytáhli z vozu včas. Do toho dorazili nezodpovědní rodiče. Nejprve tvrdili, že nebyli pryč déle než 5 minut, jenže to už tam dávno byli strážníci. Matka nakonec připustila, že nakupovali asi 20 minut. Případu se ujala policie, která zároveň varuje rodiče, aby proboha v takových vedrech nenechávali děti v autě ani na minutu, může to lehce skončit tragédií.