Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Strašná tragédie: Autobus školáků se srazil s kamionem, 12 mrtvých, mnoho zraněných

Zdroj: Hasičský a záchranný sbor Slovenské republiky
+ Dalších 5 fotografií
slovensko
Obrovská tragédie se stala při dopravní nehodě nedaleko slovenské Nitry. Nejméně 12 lidí nepřežilo podle hasičů srážku kamionu a autobusu. Dalších asi 20 lidí je zraněno. Podle slovenských médií byli cestujícími středoškoláci.

Podle slovenského listu Sme na místě nehody přistál záchranářský vrtulník. Zlatomoravecká cesta, na které se nehoda stala, mívala přívlastek „cesta smrti“. V posledních letech už se tam však situace zlepšila, dodal deník. Teď už jí bohužel přívlastek zůstane navždy.

Podle prozatímních informací se plně naložený kamion srazil s autobusem s cestujícími, jimiž byli podle TV Markíza převážně středoškoláci. „Hasiči momentálně zasahují při tragické dopravní nehodě, která se stala v katastru obce Nitrianske Hrnčiarovce, okres Nitra. Při nehodě došlo k srážce nákladního vozu a autobusu s cestujícími. Podle dosavadních informací utrpělo následkem nehody zranění asi 20 osob a dosud 13 osob nehodu nepřežilo. Počet zraněných a usmrcených osob se bude pravděpodobně zvyšovat. Na místě události zasahuje téměř 30 hasičů z Nitry, ze Zlatých Moraviec a ze Selence. Na místě události zasahuje i posádka vrtulníkové záchranné služby,“ informovali z místa tragédie slovenští hasiči s tím, že na místo neštěstí směřuje evakuační autobus HZS z Trnavy, který poskytne dočasné útočiště. Hasiči vyslali do terénu i psychology, kteří budou zajišťovat krizovou intervenci.

Příčina nehody

Svědek události Miroslav uvedl, že situace byla natolik nepřehledná, že lidé dokonce museli pomáhat záchranářům. „Všichni jsme na místě předávali lékárničky,“ řekl médiím muž.

Server Topky.sk cituje dalšího ze svědků nehody, podle něhož nákladní vůz ztratil rovnováhu, přejel do protisměru a došlo k čelní srážce. Na místo neštěstí už směřuje ministryně vnitra Denisa Saková. Kvůli tragédii premiér Peter Pellegrini předčasně ukončil návštěvu Kypru a vrací se na Slovensko. Kolem třetí hodiny odpolední hasiči upřesnili, že prozatím je potvrzeno 12 mrtvých a 17 zraněných, původní informace hovořily o 13 obětech a 20 zraněných.

Související články

Další články