Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

Strašná chyba lékařů: Pavlovi (†51) dali při transfuzi špatnou krev, zabilo ho to

tragický omyl
Pavol Palčo (†51) zemřel v Košicích vinou lékařů. Ti mu při transfuzi podali špatnou skupinu krve. Nyní začalo trestní stíhání za ublížení na zdraví.

Slovenská policie se nyní zabývá případem, kdy jednapadesátiletý Pavol zemřel pět týdnů po transfuzi krve. Lékaři mu omylem nasadili krev se špatnou skupinou. Pavol měl krevní skupinu 0+, lékaři mu však dali do těla B+.

Pavol dorazil do Univerzitní nemocnice Louise Pasteura v Košicích kvůli zápalu plic. Lékaři mu na plicích objevili vodu a museli ji chirurgicky odsát. Při operativním zákroku pacient ztratil hodně krve, a tak musel dostat transfuzi. Pavol měl krevní skupinu 0+, lékaři mu však dali do těla B+.

O pár týdnů Palčo zemřel. Tři zaměstnanci nemocnice byli vyhozeni. Zatím se ale vyšetřuje, jestli tato chyba byla opravdu příčinou smrti. Protože Pavol oficiálně zemřel na selhání jater. S informací přišel portál TVNovinky.sk. Policie zahájila trestní stíháni proti lékařům za ublížení na zdraví.

Související články

Další články