Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Strašlivý útok žraloka v oblíbené destinaci Čechů: 12letému chlapci sežral ruku

Strašlivý útok žraloka v oblíbené destinaci Čechů: 12letému chlapci sežral ruku
Zdroj: unsplash.com
útok žraloka
Strašlivá tragédie, kdy útočil dvoumetrový žralok, se odehrála v Rudém moři u egyptského letoviska Šarm aš-Šajch. V důsledku útoku přišel teprve dvanáctiletý chlapec o ruku. Pří útoku byla zraněna také matka chlapce a průvodce, který přišel o nohu.

Při útoku žraloka v Rudém moři u egyptského letoviska Šarm aš-Šajch přišel ukrajinský turista o ruku a egyptský průvodce o nohu. Informovaly o tom dnes egyptské úřady. Jak napsala agentura AP, v této části moře se podobné incidenty nestávají běžně.

Dvanáctiletý chlapec přišel o ruku

Egyptské ministerstvo životního prostředí oznámilo, že se v neděli ukrajinská turistka s 12letým synem vydali spolu s egyptským průvodcem potápět v národním parku Rás Muhammad u jižního cípu Sinajského poloostrova. Na skupinu zaútočil dvoumetrový žralok a zranění pak byli převezeni do nejbližší nemocnice. Úřady celou oblast uzavřely.

Ukrajinská agentura pro turistický rozvoj oznámila, že 12letý hoch je na jednotce intenzivní péče a že se při chirurgickém zákroku jeho paži zachránit nepodařilo. Matka je zraněná lehce, průvodce přišel o nohu.

AP píše, že v minulých letech žraloci v Rudém moři u egyptských břehů útočili výjimečně. V roce 2010 ale jednoho evropského turistu u Šarm aš-Šajchu zabili a několik dalších zmrzačili.

Šarm aš-Šajch je jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací v Egyptě, poskytuje únik z chladného zimního podnebí panujícího v zimě v Evropě, píše AP. Populární je potápění k tamním korálovým útesům.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy