Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Letadlo v Istanbulu se rozlomilo a skončilo v plamenech, zranilo se 26 cestujících

Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
nehoda
Děsivou nehodou skončil ve středu přistávací manévr letadla na istanbulském mezinárodním letišti Sabihy Gökçen. Stroj se za dosud nevyjasněných okolností ocitl mimo ranvej a jeho trup se rozlomil. V části poškozeného letadla, které letělo ze západotureckého Izmiru, navíc vypukl požár.

Na palubě letadla turecké nízkonákladové společnosti Pegasus Airlines sedělo 177 pasažérů, posádka čítala 6 lidí. O nehodě informovala televizní stanice NTV.

Během přistávacího manévru sjel stroj z ranveje. Letadlo se rozlomilo a jeho část začala hořet. Okamžitě k němu vyjely vozidla záchranářů i zdravotníků.

Turecký ministr dopravy Mehmet Cahit Turhan nejprve ubezpečil, že si děsivá událost nevyžádala žádné oběti na životech. Několik cestujících ale přepravili do nemocnice se zraněními, podle posledních informací jich je 26.

Provoz na letišti Sabihy Gökçen byl zastaven, řídící věž všechny lety odklání na další istanbulské letiště. Letecká společnost Pegasus Airlines létá také do Prahy.

Související články

Další články