Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Strašlivé video exploze: Vybuchla pyrotechnika, lidé zůstali pod troskami, mnoho mrtvých

Strašlivé video exploze: Vybuchla pyrotechnika, lidé zůstali pod troskami, mnoho mrtvých
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Bejrút
Hlavní město Libanonu zasáhla exploze. K té došlo kvůli pyrotechnice, kterou převážela loď v místním přístavu. Na sociálních sítích se šíří videa, která výbuch zachytila. Podle místních úřadů v Bejrútu nepřežily desítky lidí a další jsou vážně zranění.

Děsivá exploze si podle magazínu The Sun vyžádala padesát mrtvých a téměř tři tisíce zraněných lidí, kteří byli v blízkosti výbuchu. Ministerstvo zdravotnictví upozornilo všechny nemocnice, aby se připravily na příjem zraněných osob. Několik z nich je dokonce uvězněno pod troskami budov, které výbuch poškodil. Libanonská armáda postupně převáží zraněné do nemocnic.

Podle agentury RT vybuchla v bejrútském přístavu loď, na jejíž palubě byla převážena pyrotechnika. Exploze byla podle všeho slyšet až 125 mil od místa. Tlaková vlna zapříčiněná výbuchem vyrazila okna z budov a poničila mnoho aut v okolí. Libanonská televize LBCI tvrdí, že na lodi explodoval dusičnan sodný. Ten však úřady zabavily již před rokem.

V Bejrútu došlo ke dvěma výbuchům. První zasáhl město chvíli před 18. hodinou místního času. Po několika minutách však přišla mnohem drsnější exploze. Nad městem se tak vznáší obrovská oblaka kouře.

Jeden ze svědků popsal agentuře Reuters, jak hrůzná událost vypadala: "Viděl jsem ohnivou kouli a kouř nad Bejrútem. Lidé křičeli a běhali, krváceli. Z domů se utrhly balkony, z budov se rozbila okna a sklo padalo na ulici." Národní televizní stanice TeleLiban uvedla, že libanonský premiér Hassan Diab v důsledku tragické události vyhlásil na středu den národního smutku.

Byli jste svědky tohoto výbuchu v Bejrútu? Ozvěte se nám na redakce@extra.cz

Související články

Další články