Deník Blesk vyrukoval s údajným posledním dopisem Ivety, který byl prvním pravým dopisem po antidatovaném levém dopisu, který byl vlastně také pravý, ale zároveň i tak trochu levý.

Ten pravý, jako že pravý má Blesk, ale protože údajně, prý, jedna bába povídala, slíbili Josefu Rychtářovi (56), že origoš neukáží, protože Iveta by byla za disgrafičku a disnumeričku, ukázali jen přepis, který je prý doslovný.

Podle informací eXtra ale náhražka, kterou list ukázal, je jen slabým odvarem originálu. Ten byl údajně napsán na list bílého papíru do kopírky, a to růžovým zvýrazňovačem. V žádném případě nebyl psán černě, jak se snaží naznačit Blesk, a bývalá Iveta nepoužila poblinkaný žlutý papír.

V dopise je také řada pravopisných chyb a škrtanců. Kde a jakých a zda jsme četli vše, se můžeme jen domnívat. Vzhledem k tomu, že dopis zatím nebyl celonárodním otloukánkem Rychtářem ukázán celonárodnímu miláčkovi Arturovi, je možné, že jeho křestní jméno je v dopise s malým „a“ na začátku a pak také že jsou v dopise věci, které se nesmí dozvědět, třeba že jeho biologickým otcem je ve skutečnosti zvukař Standa, Lucie Bílá (48) není partnerkou Makovičky, ale jeho matkou, či že Zdeněk Macura (40) a modelka Nikol Moravcová (27) jsou jedna a táž osoba.

Ve výsledku je tedy možná lepší, že Blesk originál dopisu neukázal a uchovává ho až pro příští generace, které budou jiné, lepší než Artur, pardon Rychtář.