Rodinné narozeninové video pro Karla Gotta drtí YouTube a dojímá národ, včetně naší jinak velmi otrlé redakce, která nemít vkus a zdravý rozum byla by dojatá taky. Přestože je celé veledílo velmi pracným a originálním dárkem, obsahuje několik nechutných paradoxů a tajemství, které běžný český jarda prostě nemůže přes vodopád patosu rozklíčovat, ale od toho jsme tu my. Pojďme si v bodech projít to, co vám nemělo nikdy docvaknout.

1. Někdo je tam navíc a Michal David (54) a fakani to nejsou

Ivana to u médií nikdy neměla lehké, respektive u těch médií, která nelpí na pravidelném příjmu kašírovaných momentek z Mistrova soukromí, a tak využije každé příležitosti prezentovat se jinak než jako ředitelka Karla Gotta (75), scénáristka, cenzorka a dispečerka toho, s kým se bude Karel bavit. Pokaždé to skončí stejně, lidé s IQ pod 70 (90 procent diváků VIP Zpráv a Českého Slavíka) si řeknou, jaké má paní Gottová pěkné šaty a že nevadí, že ten fór nemá pointu, a hrstka inteligence u přijímače si prostě posté pomyslí, že ta paní prostě nemá soudnost, ale zábavné to tedy je. V reálu přitom není její přítomnost žádoucí, respektive kdyby celý klip natočil jen muzikální miláček davů Michal David a dvě roztomilé dcerky, národ by byl nejenže dojat přinejmenším stejně, ale ještě by nemusel poslouchat falešnou Ivanku. To falešnou myslíme tak, že nezpívá čistě, rozhodně nemyslíme, že by byla falešný člověk, to pozor!

2. Předmět, který se rekvizitářům fakt nepovedl

Na několika záběrech z úklidu Bertramky (normálně jej má údajně na starosti stará černoška, nad kterou stojí Ivanka s bičíkem a stopkami) se do záběru vloudila jakási štětka, škoda, že ji ve střižně soudně nevystříhali, i když je pravda, že to by pak v klipu skoro nebyla Ivana Gottová.

3. Chvíle pravdy

Drobný detail, který vypovídá o všem, neunikne zejména těm, kteří ve videu hledají alespoň promile reality. Ve scéně „Ivana připravuje v kuchyni Karlovi vepřové soté“ je jasně vidět, že Ivana (vařečku má nepřirozeně nad pánví a nohy nahoře, na rozpáleném sporáku navíc asi svařuje bílé víno) ve skutečnosti vůbec nevaří a má nohy nahoře, což je sice vzácný náznak její sebereflexe, ale vypadá to filmařsky blbě, i kdyby fakt doma normálně vařila ona a ne sluha, řidič Olda nebo sám Karel, prostě kdokoli, komu na Mistrovi záleží…

4. Nechutný fórek Michala Davida, kterým si vychutnal Ivanu, které to nedocvaklo

Pokud psal text Michal (psát ho Ivana, nerýmuje se to vůbec, ale za to jsou tam čtyři žertovné narážky, kterým rozumí ona), je to mistr skrytého podtextu a opravdový Karlův kamarád. V Ivanou zpívané větě nechal paní Gottovou potvrdit nevědomky nahlas to, co si stejně všichni myslí. Co jiného má znamenat věta: „…Sňatkem sis však zkrátil stáří.“ Nezbývá než dodat: „Rozvodem by sis ho, pravda, stejně neprotáhnul, podívej, jak řeší každou kravinu, a teď si představ, tahat se s ní o děti!“

5. Podraz, který si Blesk a Aha! fakt nezasloužily!

Nikdo nečekal, že v první polovině záběrů bude v rohu logo deníku Blesk a v druhém Aha! (doplněno upoutávkou na DVD a knihu Petra Macka a Luboše Procházky o průběhu velkolepé party s předmluvou a doslovem Ivany Gottové), ale umístit výměnou za slevu na pronájem Babišova (59) Čapího hnízda Karlovi do klipu product placement v podobně Lidových Novin a Mladé Fronty, které ujo Andrej vydává, to je facka, kterou jednou, jen Mistra v Německu pohřbí, dostane Ivana od dvou největších bulvárních deníků pořádně sežrat.

Ale jinak za nás bez námitek!

Tak všecko nejlepší, Karle!